یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه:

90 درصد هتل‌های کرمانشاه با کمتر از 10 درصدِ ظرفیت فعالند

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه گفت: حدود 90 درصد هتل ها و میهمانپذیرهای کرمانشاه تنها با کمتر از 10 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، سیروس گل عنبر در گفت و گویی، با اشاره به خسارت سنگین کرونا به هتل‌های کرمانشاه، اظهارکرد: از اواخر سال گذشته که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد، هتل‌های کرمانشاه متحمل خسارات سنگینی شده‌اند.

وی تصریح کرد: این مراکز جز در یک مقطع کوتاه در تابستان، در سایر اوقات شرایط خوبی نداشته‌اند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه افزود: در حال حاضر هم حدود 90 درصد هتل‌ها و میهمان‌پذیرهای کرمانشاه با کمتر از 10 درصد ظرفیتشان فعالیت می‌کنند و برخی از آنها طی هفته‌های اخیر حتی یک مسافر هم نداشته‌اند.  

وی در ادامه با بیان اینکه هتل‌های کرمانشاه نیازمند حمایت مسئولین هستند، افزود: برخی از این مراکز اقامتی مقروض هستند و مشکلات مالی زیادی دارند، البته دولت برای کمک به این واحدها تسهیلاتی در نظر گرفته، اما خود این تسهیلات هم به یک معضل تبدیل شده، چراکه برای دریافت آن سخت گیری‌های زیادی از طرف بانک‌ها وجود دارد.

گل عنبر گفت: با وجود فشارهای اقتصادی زیادی که هتل‌های کرمانشاه طی یکسال گذشته متحمل شده‌اند، اما بسیاری از آنها تلاش کرده‌اند تا نیروهایشان را حفظ کنند و تعدیل نیرو نداشته باشند.

وی در ادامه به در پیش بودن نوروز 1400 و تعطیلات عید هم اشاره کرد و گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز دررابطه با نوروز تصمیمی نگرفته و درصورتی که محدودیت‌های چندانی برای مسافرت‌ها نباشد، آماده پذیرش مسافرین نوروزی هستیم.

نائب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه این نکته را هم اضافه کرد که سال گذشته به‌واسطه شیوع بیماری کرونا، مسافرینی که برای نوروز در هتل ها تخت رزرو کرده و آن را کنسل کردند، هزینه‌هایشان کاملا برگشت خورد، اما امسال این شرایط دیگر وجود ندارد، چراکه مسافرین با اطلاع از شیوع بیماری کرونا برای رزرو هتل اقدام می‌کنند و ممکن است در صورت کنسلی رزرو بخشی از هزینه‌ها عودت داده نشود.  

وی تاکید کرد: براین اساس، از مسافرین می‌خواهیم تا زمانی که از مسافرت خود اطمینان حاصل نکرده‌اند، برای رزرو اتاق اقدام نکنند.

کد خبر : 30395

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha