پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه:

از دل بحران زلزله یک فرصت عظیم برای توسعه مناطق زلزله‌زده پدید آمد / نظام اسلامی یکپارچه در کنار زلزله زدگان ایستاد

استاندار کرمانشاه گفت: دولت با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی به خوبی روند بازسازی زلزله را مدیریت کرد و از دل این بحران بزرگ، فرصتی عظیم برای پیشرفت و توسعه منطقه و از جمله منطقه ثلاث باباجانی و میرآباد پدید آورد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ « هوشنگ بازوند» در آیین افتتاح شهرداری میرآباد که با حضور مدیرکل حوزه استاندار، مدیران کل دفاتر شهری و امور اجتماعی استانداری، مسئول پیگیری‌های ویژه استاندار، فرماندار ثلاث باباجانی و دیگر مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد؛ اظهار داشت: امروز رسماً روستای میرآباد تبدیل به شهر می شود و این بیانگر آن است که ما توانستیم با کمک مردم مقاوم، صبور و تلاشگر این منطقه از دل بحران زلزله فرصتی عظیم برای توسعه منطقه ایجاد کنیم.

وی افزود: از سال آینده میرآباد می‌تواند از اعتبارات دولتی برای توسعه شهر استفاده کند و در مسیر شکوفایی قرار می‌گیرد و در ابتدای سال نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات عمرانی به شهرداری اختصاص می دهیم.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: تا پیش از پایان سال نیز ۶۵۰ میلیون از محل اعتبارات شهری و محل بودجه زلزله به حساب شهرداری میرآباد واریز می‌شود تا فعالیت‌های عمرانی و خدماتی آغاز شود.

وی در ادامه گفت: آقای نصیری شهردار میرآباد از مدیران فعال، تلاشگر و پیگیر در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و  عمرانی است که مسائل توسعه شهری را به خوبی می شناسد.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: البته توسعه معابر و پروژه های عمران شهری بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و همه باید همراهی کنند تا شهر ساخته شود.

وی در ادامه به تشریح ابعاد زلزله مهیب آبان ۹۶ و ویرانی های حاصل از آن پرداخت و تاکید کرد: دولت با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی به خوبی روند بازسازی زلزله را مدیریت کرد و از دل این بحران بزرگ، فرصتی عظیم برای پیشرفت و توسعه منطقه و از جمله منطقه ثلاث باباجانی و میرآباد پدید آورد. 

بازوند گفت: در خیلی از بحران‌ها شاهد فقر، مهاجرت و بحران بیکاری هستیم ولی در این زلزله شاهد احداث ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله زده و شکل‌گیری یک مهاجرت معکوس بوده ایم.

وی تاکید کرد: در این زلزله نظام جمهوری اسلامی و همه مقامات ارشد نظام در کنار مردم زلزله زده استان کرمانشاه بودند و مردم سراسر کشور با ارسال کمک‌های خود به یاری آسیب دیدگان شتافتند و این حرکت عظیم با پاس قدردانی از این مرزداران شریف که در طول هست سال دفاع مقدس  جانفشانی‌‌ها کردند؛ صورت گرفت.

استاندار کرمانشاه حضور تاریخی رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله زده در روزهای ابتدایی بحران زلزله را نقطه عطف شکل گیری کمک های بسیار گسترده مردمی و بسیج همه دستگاه‌های دولتی برای بازسازی ویرانی های حاصل از زلزله دانست و گفت: رهبر انقلاب به دلیل علاقه خاص به اهل سنت به بازدید از روستاهای سنی نشین منطقه رفتند و مهربانانه در چادرهای آن‌ها حضور پیدا کردند.

وی گفت: فرماندار ثلاث باباجانی به جای بازسازی ساختمان فرمانداری ترجیح داد ابتدا خانه های مردم را بازسازی کند و خود در کانکس زندگی کند  که قابل تقدیر است.

کد خبر : 30454

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha