پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مدیرکل اوقاف کرمانشاه:

بنای خانقاه را برای حفظ جان شهروندان کرمانشاهی تخریب کردیم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: اندک بنای باقی مانده خانقاه را برای حفظ جان شهروندان کرمانشاهی تخریب کردیم.

 به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگذاری مهر: حجت الاسلام محمد صالحی در گفتگویی با اشاره به تخریب بنای خانقاه در محدوده میدان شهرداری کرمانشاه، اظهار کرد: این ملک، مخروبه و از بین رفته بوده و از موارد ثبت شده در میراث فرهنگی نبود، لذا به منظور حفظ جان شهروندان کرمانشاهی و رهگذران اندک بنای باقیمانده را تخریب کردیم.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی ادعایی مبنی بر ثبت این بنا نداشته است، افزود: این بنا طبق اسناد موجود به اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه واگذار شده و با توجه به اینکه این بنا در لیست آثار تاریخی ثبت نشده هیچ گونه اقدامات مرمتی روی آن انجام نشده بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه واقفان ملک در سالیان گذشته این اثر را به اوقاف واگذار کرده بودند، گفت: اسناد مربوط به وقف بنای خانقاه موجود است، اما با توجه به فرسودگی بنا و تخریب آن طی سال‌های گذشته که منجر به جان باختن یک شهروند کرمانشاهی شده بود تصمیمی مبنی بر تخریب این بنا گرفته شد.

وی ادامه داد: اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه به عنوان متولی ملک مذکور برای فوت جوان کرمانشاهی بر اثر تخریب بنای خانقاه بازخواست و دادگاهی شد، اهالی محل بارها طی نامه‌ای به استانداری و اوقاف اعلام کردند که هر لحظه ممکن است این ملک ریزش کرده و جان کسی به خطر بیفتد.

صالحی با تاکید بر اینکه بنای خانقاه ثبت تاریخی نشده بود، گفت: میراث فرهنگی امکان مرمت این اثر به دلیل عدم ثبت آن را نداشته و تخریب خانقاه صرفاً به منظور رفع تهدید جان شهروندان کرمانشاهی صورت گرفت.

کد خبر : 30462

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha