پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

استاندار:

برگزاری مراسم پنجشنبه آخر سال و آیین‌های مشابه در کرمانشاه ممنوع است

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به لزوم حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، برگزاری هرگونه تجمع در روزهای پنجشنبه و جمعه تا پایان سال با عنوان پنجشنبه آخرسال یا سایر آیین‌های مشابه در استان ممنوع است

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا: هوشنگ بازونددر جلسه ستاد مبارزه با کرونا که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد برگزار شد، با بیان اینکه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان به 50 درصد رسیده، تأکید کرد: در صورت تداوم این روند و ساده انگاری کرونا این احتمال وجود دارد وارد پیک جدید شویم و شرایط بسیار سختی را پیش رو داشته باشیم.

وی افزود: در این شرایط بحرانی هرگونه تجمع به ویژه در پنجشنبه و جمعه آخر سال ممنوع است و فرمانداران موظف هستند نظارت ویژه و میدانی در سطح شهرستان‌ها به‌عمل آورند.

بازوند از مردم درخواست کرد که با توجه به تعطیلی آرامستان‌ها در پنجشنبه و جمعه تا پایان سال مراجعه ای به این اماکن نداشته باشندو افزود: در صورت بروز خطر برای سلامت مردم اقدام قانونی نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی سبب می‌شود عزیزانی را از خانواده دو میلیون نفری استان از دست بدهیم، گفت: طبعاً اینگونه رفتارها سبب می‌شود شادی و نشاط سال نو به کام مردم تلخ شود و تقاضا داریم از همه ظرفیت‌ها به ویژه در حوزه رسانه‌ها و صدا و سیما برای آگاهی بخشی و دعوت مردم به مشارکت بیشتر در رعایت توصیه‌های بهداشتی اقدام شود.

رییس ستاد مبارزه با کرونا استان کرمانشاه گفت: عدم توجه به دستورالعمل‌های ستاد کرونا سبب شیوع بیشتر بیماری و حتی درگیر شدن با ویروس جهش یافته می‌شود که به برخی از استان‌های همجوار نیز به صورت گسترده وارد شده است.

 بازوند مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد مسافرین در شهرهای قرمز و نارنجی را هم تشریح کرد و گفت: این احتمال نیز وجود دارد در صورتی که شرایط مطلوب نباشد، تصمیمات جدیدی نیز ابلاغ و محدودیت‌ها بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه  گفت: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و ادارات موظف هستند بر رعایت توصیه‌های بهداشتی در محل ارائه خدمت نظارت کنند، در غیر اینصورت حتماً برخورد جدی صورت می گیرد، البته رسانه‌ها و صدا و سیما می‌توانند میزان رعایت توصیه‌های بهداشتی را ارزیابی و هرجایی تخلفی صورت گرفت انعکاس دهند تا با مدیر مربوطه برخورد شود.

نماینده عالی دولت در استان به فرمانداران نیز تأکید کرد: در ایام باقیمانده تا پایان سال نظارت ویژه و جدی و به صورت میدانی بر کلیه اماکن داشته باشند.

کد خبر : 30463

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha