پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

رئیس کل دادگستری استان:

79 درصد پرونده‌های معوق را تعیین تکلیف کردیم

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از تعیین تکلیف ۷۹ درصد پرونده‌های معوق در دادگستری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا/ کرمانشاه: پرویز توسلی زاده با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی استان برای تعیین تکلیف کردن پرونده های معوق که بیش از یک‌سال از تشکیل آنها گذشته، اظهار کرد: ۷۹ درصد پرونده‌های معوق استان تا پایان بهمن سال گذشته به سرانجام رسیده و مابقی در اجرای احکام کیفری و مدنی در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، توسلی زاده افزود: همچنین بر اساس آمار معاونت آمار قوه قضائیه بیش از سه برابر میانگین کشوری در استان کرمانشاه کاهش موجودی پرونده داشته ایم.

وی با تاکید براینکه  مدیریت پرونده‌های مهم موضوع بسیار مهمی برای دادگستری استان است، ادامه داد: ۱۰ درصد از پرونده‌های مطروحه دادگستری درجه اهمیت بالایی دارند که مربوط به جرائم خشن و مهم هستند.

 رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اهتمام دستگاه قضایی استان بر مدیریت و رسیدگی سریع و قاطع به این نوع از پرونده هاست، اضافه کرد: پرونده‌های سرقت، قتل‌عمد، آدم ربایی، منازعات، قدرت نمایی با سلاح، قاچاق سلاح و کالا و مواد مخدر و جرایم علیه امنیت و ارزش‌های ملی و دینی عمده این پرونده ها را دربر می‌گیرد که سریع و قاطع به آنها رسیدگی می کنیم.

کد خبر : 30526

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha