پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تالار بورس استان کرمانشاه:

ورود بیش از یک میلیون کرمانشاهی به بورس در سال گذشته

به گفته مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه، بیش از یک میلیون و 50 هزار نفر از مردم استان طی سال گذشته کد بورسی دریافت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا/ کرمانشاه؛ دکتر محمد بهمن در گفت و گویی با بیان اینکه سال گذشته رشد 193 درصدی ارزش معاملات بورس منطقه‌ای کرمانشاه را داشتیم، اظهار کرد: طی سال 1399، نزدیک به 47 هزار میلیارد تومان سهام توسط سهام‌داران کرمانشاه مبادله شد.

وی همچنین میزان نقدینگی وارد شده از سوی سهام‌داران کرمانشاه به بازار سرمایه در سال گذشته را هم نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه از ایجاد یک میلیون و 50 هزار کد بورسی جدید برای مردم استان در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: هم اکنون تعداد افرادی که در کرمانشاه کد بورسی دارند نزدیک به یک میلیون و 193 هزار نفر است.

بهمن خاطرنشان کرد: عمده کدهای بورسی ایجاد شده در سال گذشته برای دارندگان سهام عدالت بوده، بگونه‌ای که از بیش از یک میلیون کد بورسی ایجاد شده نزدیک به 700 هزار مورد آن فقط در سه ماهه آخر سال بوده است.

وی سپس اشاره‌ای به چشم انداز بورس طی امسال داشت و تاکید کرد: توقع داریم روند بازار در نیمه اول امسال مثبت باشد، اما قطعا حجم نقدینگی که در نیمه اول سال گذشته وارد بازار شد را نخواهیم داشت، زیرا نیمه اول سال 1399 یک استثنا در بورس بود.

کد خبر : 30528

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha