شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه؛

هوای قصرشیرین ناسالم است

رییس نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هوای شهرستان قصرشیرین برای تمام گروه‌ها و به خصوص بیماران و گروه‌های حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا: طاهر هاشمی روز یکشنبه در گفت وگویی افزود: شاخص کیفی هوا بر اساس استخراج داده‌ها از ایستگاه سنجش کیفی هوا در این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته (ساعت ۸ صبح دیروز تا هشت صبح امروز) ۱۷۸ (ppm) بود که بیانگر وضعیت ناسالم است.

وی اظهار داشت: این وضعیت برای تمام گروه‌ها به خصوص بیماران قلبی، ریوی، کودکان و مادران باردار مناسب نیست و این افراد باید در صورت امکان از منزل خارج نشوند.

رییس نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه تاکید کرد: شاخص استاندارد هوای سالم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

طبق گزارش نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون هوای این استان ۹ روز درگیر ریزگردها بود که بیشترین آلودگی را قصرشیرین و نوار مرزی داشته است.

بر اساس استاندارد اگر میزان آلاینده ها در هوا کمتر از ۵۰ PPM باشد شاخص کیفیت هوا در شرایط پاک قرار می گیرد و اگر بین ۵۰ تا۱۰۰ PPM باشد کیفیت هوا در شرایط سالم است.

میزان آلاینده ها بین ۱۰۰ تا۲۰۰ PPM حاکی از وضعیت ناسالم هوا است و اگر غلظت آلاینده ها بیش از ۲۰۰ PPM باشد نشانه این است که کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا؛ شهرستان مرزی قصرشیرین در چند سال گذشته با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت مردم  را کلافه کرده است.

این پدیده نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط، ‌ به شدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.

کد خبر : 30653

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha