شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه مطرح کرد:

اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی به کارفرمایان برای اشتغال هر مددجو

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه گفت: کمیته امداد به ازای به کار گرفتن هر مددجو در شرکت ها و کارگاه‌ها ۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره به کارفرمایان اعطا می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مرصاد: محسن رخصی در گفتگویی، یکی از فعالیت‌های مهم مجموعه کمیته امداد را طرح توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و مددجو دانست و اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۲۲۵ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه افزود: بر این اساس نسبت به سال ۹۸ حدود ۳۰ درصد رشد داشتیم که طبق گزارش ماهیانه کمیته امداد استان رتبه دوم کشور را از آن خود کرد.

وی خاطر نشان کرد: امسال با توجه به شعار سال یک کارگروه تشکیل دادیم و مصداق این فرمایشات مقام معظم رهبری را توجه به اشتغال خانواده های تحت پوشش می دانیم و به همین منظور برنامه ریزی خواهیم کرد تا در حوزه اشتغال کارهای خوبی انجام بگیرد.

رخصی بیان داشت: اگر بتوانیم در حوزه اشتغال برای خانواده ها کار انجام دهیم بزرگترین خدمت به آنها است و می توانند هزینه های زندگی و معیشت خود را تامین کنند.

وی اظهار داشت: متاسفانه ایجاد اشتغال‌ در کرمانشاه به دلیل عدم فرهنگ کار، بسیار مشکل است و جوانان کرمانشاهی بجای استفاده از منابع خدادادی برای درآمدزایی به دنبال میزنشینی و کار اداری هستند لذا وظیفه همگانی است که کمک کنیم تا روحیه کار و تلاش را در مردم استان بالا ببریم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه افزود: یکی از برنامه های حمایتی کمیته امداد در زمینه اشتغال، کاریابی برای خانواده های تحت پوشش است و به این منظور با کارگاه‌ها و شرکت ها رایزنی های لازم بعمل آمده که آن‌ها را بکارگیری کنند.

وی ادامه داد: کمیته امداد نیز به ازای به کار گرفتن هر مددجو در این شرکت ها و کارگاه‌ها ۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره به کارفرمایان اعطا می کند.

وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ بنا داریم حداقل برای ۱۰ هزار نفر از مددجویان تحت پوشش اشتغال ایجاد کنیم.

کد خبر : 30657

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha