دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

دکتر پیمان رحیمی:

بیمارستان تخصصی دامپزشکی دانشگاه رازی به زودی افتتاح و تجهیز می‌شود

مدیر گروه علوم درمانگاهی دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی گفت: درمانگاه دامپزشکی با هدف اشتغالزایی و قدم‌گذاشتن در مسیر تحقق جامعه دانش‌بنیان و ارائه خدمت به مردم، به‌صورت کاملا تخصصی و مجهز به‌زودی افتتاح خواهد شد.

 

دکتر پیمان رحیمی در گفتگو با رازی پرس اظهار داشت: در سال‌های اخیر و با حمایت مسئولین دانشگاه از طرح‌های عمرانی، احداث بیمارستان تخصصی دانشکده دامپزشکی با زیربنای تقریبی ۲ هزار متر مربع شروع به کار کرد و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن حدود ۹۰ درصد است که در ماه‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: اکنون دانشجویان گروه علوم درمانگاهی دانشکده دامپزشکی که 5 ترم از 12 ترم تحصیلی خود را می‌گذرانند و به تدریج برای کار بالینی در آینده آماده می‌شوند و همچنین گروه علوم درمانگاهی دانشکده دامپزشکی کرمانشاه با ۹ عضو هیات علمی در بخش‌های تخصصی جراحی، داخلی، تولید مثل، طیور و آزمایشگاه آماده خدمات به دامداران می‌باشند.

 

دکتر رحیمی در رابطه با پتانسیل دامی استان افزود: استان کرمانشاه به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و جمعیت دامی بسیار زیاد ظرفیت بالایی در پرورش و صادرات دام دارد. وجود گوسفند نژاد سنجابی و اسب نژاد کورد دو گونه بومی استان کرمانشاه هستند. هچنین در سالیان اخیر جمعیت حیوانات خانگی در استان افزایش یافته و همین امر بیش از پیش نیاز به یک مرکز تخصصی درمانی دام را بیشتر کرده است.

 

دکتر رحیمی در رابطه با مزیت این بیمارستان تخصصی گفت: وجود چنین مرکزی در دانشگاه عملاً برای تربیت دانشجویان در آینده که بزرگترین سرمایه‌ها هستند مفید است. همچنین از نظر دانش بنیان بودن می‌توان با تجهیز این مرکز علاوه بر بالا بردن سطح کیفی آموزش به درآمدزایی و اشتغالزایی برای تحصیل کردگان این رشته در  کمک بسزایی انجام دهیم.

 

عضو هیات علمی دانشگاه رازی اضافه کرد: برای به افزایش بهره‌وری رسیدن این مرکز مستلزم جذب حداکثری نیروی تخصصی کارآمد از نوع هیات علمی و کارشناسان زبده و نیز خرید تجهیزات به‌روز هستیم.  هم اکنون در برخی رشته‌ها مانند داخلی دام‌های کوچک با کمبود نیرو مواجه هستیم.

 

وی گفت: از نظر تجهیزات نیز اگر چه پیشرفت نسبتا خوبی داریم و از دستگاه‌هایی مانند: سونوگرافی، رادیولوژی، بیهوشی استنشاقی و اتوآنالیزر استفاده می‌کنیم؛ اما اگر بخواهیم ادعا کنیم که یکی از مراکز مرجع تخصصی دامپزشکی در غرب کشور هستیم لازم است تجهیزات پیشرفته‌ای از جمله: سونوگرافی داپلر، اندوسکوپ، لاپاراسکوپ، آرتروسکوپ، رادیولوژی دیجیتال، تجهیزات انتقال جنین و کشت و بافت که اخیرا در ارتوپدی استفاده می‌شود را داشته باشیم.

 

دکتر رحیمی یادآور شد: به‌طور قطع با فراهم‌کردن تجهیزات و نیروی کار متخصص به دور از شعارزدگی می‌توانیم دانش و ثروت را به‌ هم گره بزنیم و در راستای اهداف سند راهبردی دانشگاه قدم برداریم.

 

       
 
 

 

کد خبر : 31044

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha