دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

برای نخستین بار صورت گرفت؛

جلسه تبیین نظام‌نامه اخلاق آموزش در دانشگاه رازی

دکتر سالمیان گفت: تدوین شیوه‌نامه اجرایی نظام‌نامه و تشکیل کمیته اخلاق آموزشی در دانشگاه رازی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نخستین جلسه تبیین نظام‌نامه اخلاق آموزش، یکم شهریورماه 1400 به‌صورت مجازی در دانشگاه برگزار شد. در این نشست، دکتر سالمیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ضمن ارائه توضیحاتی درباره فرایند تدوین نظام‌نامه اخلاق آموزش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تکالیف مترتب بر ابلاغ این نظام‌نامه پرداخت و اظهار داشت: تدوین شیوه‌نامه اجرایی نظام‌نامه و تشکیل کمیته اخلاق آموزشی در دانشگاه رازی ضروری است.

 ایشان افزود: پیشنهاد می‌شود؛ در ذیل کمیته اخلاق آموزشی، سه کارگروه با عناوین «کارگروه تدوین شیوه‌نامه»، «کارگروه ترویج اخلاق آموزش» و «کارگروه صیانت از اخلاق آموزش» تشکیل گردد.

در ادامه دکتر مسعود رحیمی، عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی و نماینده دانشگاه در کمیته وزارتی تدوین نظام‌نامه، توضیحاتی درباره جلسات برگزارشده در وزارت عتف ارائه نمود.

در ادامه دکتر سعید جلالی هنرمند، عضو هیئت علمی پردیس کشاورزی و نماینده دانشگاه در کمیته وزارتی تدوین نظام‌نامه، در توضیحاتی تفصیلی، ابعاد گوناگون، اهداف و جزئیات نظام‌نامه را بررسی و تحلیل نمود.

 ایشان بیان کرد: حساسیت نسبت به همه صاحبان حق، شناخت حقوق صاحبان حق و ذی‌نفعان و پایبندی نظام‌مند به حقوق، سه اصل بنیادی این نظام‌نامه است، هدف وزارت از تدوین آن نیز همسان‌سازی رعایت اصول اخلاقی در آموزش است. بر این پایه 12 اصل اخلاقی احصا شده و ضمن اشارۀ نظام‌نامه به مسئولیت‌های اخلاقی ذی‌نفعان گوناگون، پنج عهدنامۀ اخلاقی نیز تدوین و بیان گردیده‌است.

در پایان این نشست، حاضران به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

برای دریافت فایل PDF «نظام‌نامه اخلاق آموزش»، تدوین شده توسط معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کلیک نمایید.

 
کد خبر : 31254

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha