دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه:

کاهش ۸۰ درصدی دبی "سراب نیلوفر" کرمانشاه

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه از کاهش ۸۰ درصدی دبی «سراب نیلوفر» خبر داد و گفت: با این وجود هنوز سطح آب سراب پایین نیامده و امیدواریم خشک نشود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، محمدحسین فلاحتی در گفت‌و گویی، با بیان اینکه سراب نیلوفر نیز مانند تمام سراب‌های استان تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته، افزود: دبی این سراب نسبت به مدت مشابه سال‌های پربارش حدود ۸۰ درصد کمتر شده، اما خوشبختانه هنوز سطح آب سراب کاهش نیافته و تاکید کردیم برای حفظ آب در محدوده سراب دریچه‌ها بسته شود.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه علاوه بر خشکسالی، کشت ذرت که محصولی آب‌بَر است در مزارع اطراف نیز به شدت وضعیت سراب نیلوفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: با توجه به اینکه آبیاری مزارع ذرت تمام شده، امیدواریم خطر خشک شدن سراب را تهدید نکند.

به گفته فلاحتی، حتی در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۴ که سراب نیلوفر به طور کامل خشک شد، در اواخر شهریور که آبیاری مزارع اطراف تمام می‌شد، مقداری آب به سراب برمی‌گشت.

وی اظهار کرد: تقاضا داریم در کشت ‌دوم، کشاورزان اطراف سراب نیلوفر حتما مدیریت آب را در برنامه داشته باشند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با توجه به اینکه سراب نیلوفر تاکنون از خشکسالی آسیب کمتری دیده، در مدت باقی مانده تا شروع بارش‌های سال آبی جدید هم شاهد خشک شدن این سراب نباشیم.

کد خبر : 31271

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha