دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

رئیس سازمان صمت کرمانشاه:

مجوز ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمانشاه صادر شد

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در ۵ماهه نخست امسال مجوز ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمانشاه صادر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، محسن دارابی در گفتگویی اظهار کرد: در ۵ ماهه نخست سال جاری، ۶۵۹ جواز تأسیس و طرح توسعه صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان در استان کرمانشاه صادر شده است.

وی با اشاره به مجوز راه‌اندازی سه پتروشیمی در طرح‌های مذکور، افزود: پیش‌بینی ما این است با بهره‌برداری از طرح‌ها ۱۲ هزار اشتغال در استان کرمانشاه ایجاد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: مهم‌ترین طرحی که جز پروژه‌های ملی محسوب می‌شود، طرح پتروشیمی با تولید محصول اتیلن پروپیلن و سرمایه‌گذاری ۱۰۵ میلیون یورویی است.

وی ادامه داد: از دیگر طرح‌های مهمی که در کرمانشاه مجوز تأسیس گرفته‌اند می‌توان به پتروشیمی و صنایع سیمان و بتن اشاره کرد.

دارابی گفت: مدت زمان اجرای این طرح‌ها اکثراً سه ساله است که امیدواریم در زمان مقرر به بهره برداری برسند.

وی از افزایش ظرفیت تولیدی ۳۵ واحد صنعتی با ۱۳۰ هزار تن محصول در استان خبر داد و گفت: همچنین در ۵ ماهه امسال ۲۸ پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت با سرمایه‌گذاری ۵۰۵ میلیارد تومان و اشتغال ۸۸۹ نفر صادرشده است.

کد خبر : 31273

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha