دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی کرمانشاه خبر داد؛

اختصاص تسهیلات ویژه برای آثار مهم تاریخی کرمانشاه

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه از اختصاص تسهیلات ویژه برای آثار مهم تاریخی کرمانشاه که قسمتی از آن در اختیار مالکان خصوصی است خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، کیومرث اعظمی در گفت‌و گویی با اعلام نهایی‌شدن طرح بازسازی و احیا بافت تاریخی شهر کرمانشاه تا پایان سال جاری، اظهار کرد: با توجه به بررسی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه در خصوص ساماندهی بافت فرسوده کرمانشاه، تنظیم ضوابط جدید در این محلات و مناطق احساس شد.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در احیا و بازسازی بافت‌های تاریخی، افزود: در ضوابط جدید باید وضعیت معیشت، و سکونت مردم به شکلی ویژه در نظر گرفته شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی کرمانشاه تصریح کرد: از یک هزار و ۲۰۰ هکتاری که در شهر کرمانشاه جز بافت فرسوده به حساب می‌آید، در حدود ۳۰۰ هکتار آن به عنوان بافت تاریخی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا بناهایی هستند در این بافت تاریخی که مالکان شخصی دارند که برای آنها نیز بر اساس تصمیم وزارت میراث، تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده است.

اعظمی خاطرنشان کرد: طرح احیای بافت فرسوده در شهرستان‌های سنقر و کلیایی و سرپل ذهاب به مرحله نهایی رسیده است که ضوابط جدید حفظ، نگهداری و احیای این حریم نیز به زودی تعیین می‌شود.

کد خبر : 41293

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha