دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

فرماندار کرمانشاه:

مدیریت مصرف تنها راه رفع مشکلات کمبود آب است

فرماندار کرمانشاه با اشاره به معضل خشکسالی و کم آبی گفت: راه اساسی کاهش مشکلات کنونیدر حوزه آب، مدیریت مصرف، همدلی و همکاری جمعی مردم و مسوولین است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا، بررسی میدانی وضعیت آبرسانی در تعدادی از روستاهای بخش بیلوار شهرستان کرمانشاه با حضور فرماندار، مسوولان آب و فاضلاب استان و شهرستان، بخشدار بیلوار عصر شنبه انجام شد.

وضعیت آبرسانی به روستاهای قلوز، کهریز، سورنی، کهریز، مرزبانی، کولان، زین الدین، تمله و سماق از توابع بخش بیلوار مورد بازدید مسوولان شهرستان کرمانشاه قرار گرفت.
شرفی بخشدار بیلوار با ارائه گزارشی از وضعیت موجود و مشکلات روستاها در خصوص کمبود آب شرب افزود: در کنار مشکلاتی همچون انشعاب های غیر مجاز، مجتمع آبرسانی احتیاج به ساماندهی و تقسیم بندی و کاهش هدر رفت آب دارد ضمن اینکه میزان آب شبکه برای این تعداد روستا و جمعیت کافی نیست.
فرماندار کرمانشاه نیز در این بازدید با پیشنهاد دو راهکار کوتاه مدت و بلند مدت برای حل مشکل کمبود آب این روستاها گفت: در کوتاه مدت باید با همکاری نهادهای محلی از جمله شوراهای اسلامی و دهیاران از تاسیسات آبی مراقبت به عمل آورده و به صورت قاطعانه با کسانی که حق مردم را با استفاده غیر مجاز از آب ضایع می‌کنند نیز برخورد کرد.
رنجبر با بیان این موضوع که در صورت همکاری اهالی هر یک از روستاهای تحت پوشش مجتمع رازیان و روستای سماق و واگذاری چاه، آب و فاضلاب اعلام آمادگی کرده تا به صورت فوری نسبت به اجاره آن و تامین کسری آب برای ساعاتی در روز اقدام کند، افزود: قطعا برای بلند مدت هم فرمانداری در اعتبارات امسال برای حفر و تجهیز چاه تامین آب آشامیدنی جدید در حوزه مرزبانی و سماق با هدف رفع دائمی مشکلات، اقدام خواهد کرد.
بخش بیلوار در ۴۸ کیلومتری شمال کرمانشاه با ۲۰ هزار نفر جمعیت، از قطب های تولید محصولات باغی شهرستان و در مرز استان کرمانشاه و کردستان قرار دارد.

کد خبر : 41297

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha