دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

افتخاری دیگر از دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی؛

دانش‌آموز دبیرستان دخترانه وابسته به دانشگاه رازی، در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

دبیر شورای نظارت بر دبیرستان‌های وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه گفت:«محنا صیادی» دانش‌آموز دبیرستان دخترانه وابسته به این دانشگاه، در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس ، دکتر علیرضا کرمپور یکشنبه شب در گفت و گویی افزود: مسابقات جهانی محاسبات ذهنی در کشور امارات متحده عربی در چهارم سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار شد.

وی اظهار داشت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور امارات نیز با حضور در محل مسابقات، این افتخارآفرینی را به خانم محنا صیادی دانش‌آموز دبیرستان دخترانه وابسته به دانشگاه رازی تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، در این دوره از مسابقات بیش از ۶۰۰ شرکت کننده از ۱۲ کشور به رقابت پرداختند که سهم تیم ملی محاسبات ذهنی ایران چهار مقام قهرمان قهرمانان، ۲ مقام قهرمان، یک مقام اول و هفت مقام دوم بود.

دانشگاه رازی کرمانشاه در بهمن ماه سال ۱۳۵۱ با عنوان دانشکده علوم توسط شادروان دکتر عبدالعلی گویا شروع به فعالیت کرد.

این مرکز در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه رازی تغییر نام یافت، در شروع سال تحصیلی در سال ۱۳۵۱ دانشکده علوم با پذیرش ۲۰۰ دانشجو در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی موجودیت خود را اعلام کرد.

دانشگاه رازی دانشگاه اول و مادر استان کرمانشاه است و غیر از آن بیش از ۱۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیز در استان با حدود ۹۰ هزار دانشجو فعال هستند. 

کد خبر : 41304

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha