شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه:

مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون را جدی بگیرند

استاندار کرمانشاه گفت: برای اینکه کرمانشاه وارد پیک ششم کرونا نشود، باید علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مردم هرچه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه آمار بیماران بستری در استان به سیر نزولی خود  ادامه می‌دهد، ولی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد، این روند کاهشی بسیار کند است. 

وی افزود: از آغاز بحران کرونا تاکنون استان کرمانشاه پنج پیک کرونا را پشت سر گذاشته و با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته، سنگین ترین هزینه‌ها را در همین پیک آخر متحمل شده‌ایم.

بازوند با تاکید اینکه مردم باید هرچه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند، عنوان کرد: ستاد ملی کرونا در حال تدوین مصوبه‌ای است که براساس آن ارائه برخی خدمات ضروری منوط به ارائه کارت واکسن کرونا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به در نظر گرفتن ودیعه مسکن برای مستاجران، گفت: ودیعه اجاره مسکن‌ برای شهر کرمانشاه ۴۰ میلیون تومان و برای شهرستان‌ها ۲۵ میلیون تومان با بهره ۱۲ درصد در نظر گرفته شده که مهلت آن تا پایان آذر ماه تمدید شده است.

بازوند افزود: همچنین مهلت تسهیلات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهایی که در ایام کرونا متحمل خسارت شده‌اند هم یک ماه تمدید شده و افراد می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

کد خبر : 41346

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha