پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

در گفت‌وگو با دکتر آقا یاری و مهندس رضا طالبی:

عملکرد موفق دانشگاه رازی در ارائه خدمات غیرحضوری و آموزش مجازی

در پی شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفندماه سال گذشته، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه رازی روند دیگری پیدا کرد و استفاده از سامانه‌های مجازی جایگزین آموزش حضوری و ارائه خدمات غیرحضوری آموزشی در دانشگاه گردید. در این زمینه با فراهم شدن زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از سامانه LMS مبتنی بر نرم‌افزار ادوبی کانکت برای ارائه آموزش‌های مجازی مورد استفاده قرار گرفت. در همین راستا با مهندس رضا طالبی مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات «وستا» گفتگو کرده‌ایم.

به گزارش رازی پرس، در پی شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفندماه سال گذشته، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه رازی روند دیگری پیدا کرد و استفاده از سامانه‌های مجازی جایگزین آموزش حضوری و ارائه خدمات غیرحضوری آموزشی در دانشگاه گردید.

در این زمینه با فراهم شدن زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از سامانه LMS مبتنی بر نرم‌افزار ادوبی کانکت برای ارائه آموزش‌های مجازی مورد استفاده قرار گرفت.  

در همین راستا با مهندس رضا طالبی مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات «وستا» گفتگو کرده‌ایم.

وی اعلام کرد: خوشبختانه از میان دانشگاه‌های جامع کشور که خدمات سامانه LMS را از شرکت «وستا» دریافت می‌کنند، دانشگاه رازی جزو ۳ دانشگاه برتر است.

وی تصریح کرد: دانشگاه رازی تجهیزات و زیرساخت‌های بسیار خوبی برای استفاده از سامانه LMS فراهم نموده است. در مدت ارائه خدمات نیز شاهد همکاری و تعامل بسیار سازنده‌ از سوی همکاران واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی بوده‌ایم که جای بسی تشکر و قدردانی دارد.

مهندس طالبی یادآور شد: طی مدت همکاری با دانشگاه رازی در استفاده از سامانه LMS، وضعیت مناسبی به لحاظ سرور، پهنای باند، پاسخگویی آنلاین همکاران دانشگاه و... را شاهد بوده‌ایم.

همچنین دانشگاه رازی در استفاده از سیستم جامع دانشگاهی گلستان نیز عملکرد موفقی داشته است. مهندس بهشتی مدیرعامل شرکت پشتیبان نوپرداز، عملکرد دانشگاه رازی در استفاده از سیستم جامع دانشگاهی گلستان را مطلوب ارزیابی نموده و با قدردانی از همکاران واحدهای ذی‌ربط در دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه رازی از ظرفیت‌های مختلف بخش‌های آموزشی و پژوهشی این سامانه بهره برداری نموده است. وی افزود: خوشبختانه این دانشگاه در توسعه ظرفیت‌های آموزشی سامانه نیز فعال بوده و در بخش خدمات غیرحضوری برای ثبت‌نام و پذیرش، سامانه پیامکی و...، را راه‌اندازی نموده و اخیرا نیز امکان استعلام الکترونیکی مدارک به فرآیند پذیرش غیرحضوری و سایر خدمات این شرکت اضافه شده است.

مهندس بهشتی دانشگاه رازی را از دانشگاه‌های فعال در استفاده از سیستم گلستان دانسته و یادآور شد: دانشگاه رازی در بُعد خدمات آموزشی و غیرحضوری سیستم جامع دانشگاهی گلستان، بیش از ۹۰ درصد خدمات این سیستم را بکار گرفته که با ادامه این روند صعودی، پیش بینی می‌شود دانشگاه رازی به استفاده صددرصدی از این سیستم جامع در بحث خدمات آموزشی و پژوهشی و خدمات غیرحضوری دست یابد.

در ادامه دکتر رضا آقایاری مدیر امور آموزشی دانشگاه رازی در تایید اظهارات شرکت‌های یادشده اظهار داشت: معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در اجرای سیاست‌های مبتنی بر گسترش خدمات الکترونیکی و خدمت رسانی مناسب تر به مخاطبین اعم از استاد و دانشجو، راهکارهای اجرایی در دستور کار خود قرار داده است. در این راستا با ارائه خدمات غیرحضوری (خصوصا در این برهه از زمان جهت مقابله با بیماری کرونا)، شرایط به گونه‌ای فراهم گردید که ضمن برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درسی، ترددها و حضور در واحدهای سازمان مرکزی و دانشکده‌ها کاهش یابد. سعی این معاونت بر این بود که به مرور بر خدمات غیرحضوری افزوده شده و با اعمال سیر صعودی، کلیه فرآیندهای آموزشی بدون حضور مخاطب و از طریق سامانه میز خدمت ارائه گردد.

وی افزود: از جمله فرآیندهای پرمخاطب، می‌توان به پذیرش دانشجویان نوورود و صدور گواهی اشتغال به تحصیل اشاره نمود که در حال حاضر بصورت کاملا غیرحضوری انجام می‌پذیرد و بزودی فرآیندهای تسویه حساب دانشجویی و فراغت از تحصیل نیز به خدمات غیرحضوری اضافه خواهد شد.

دکتر آقایاری بیان کرد: خدمات غیرحضوری یک مقوله تک بعدی نیست که فقط در اختیار حوزه خاصی باشد. تحقق چنین اهدافی علاوه بر تلاش و همراهی همکاران ما، آماده‌سازی زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین مشارکت دانشجویان و مخاطبین این خدمات را نیز می‌طلبد. در جریان ثبت نام غیرحضوری ورودی‌های ۱۳۹۹، علیرغم اطلاع رسانی‌های لازم مبنی بر عدم مراجعه به دانشگاه، گاهی اوقات با حضور تعداد قابل توجهی از ارباب رجوع در دانشگاه بودیم که اغلب به دلیل عدم اعتماد به سامانه و اطمینان خاطر بیشتر بصورت حضوری به دانشگاه مراجعه می‌نمودند. این نشان می‌دهد که در زمینه فرهنگ‌سازی اطلاع رسانی باید تمهیدات ویژه‌ای در دستور کار قرار گیرد.

 

مدیر امور آموزشی دانشگاه در پایان یادآور شد: هرگز به کارهای انجام شده قانع نبوده و نیستیم و همکاران این بخش با همراهی سایر بخش‌ها تمام سعی و تلاش خود را برای ایجاد و توسعه خدمات غیرحضوری در دوران کرونا و پساکرونا بکار گرفته‌اند. بزودی نتایج اقدامات حضور دانشجویان و اساتید گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

کد خبر : 20171

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha