چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

دکتر حمیدرضا مجردی:

آغاز پذیرش بدون کنکور در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمانشاه

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمانشاه از پذیرش دانشجو در این مرکز در 12 کدرشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت تکمیل ظرفیت ورودی بهمن ماه 99 خبر داد.

 به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس، دکتر حمیدرضا مجردی در این خصوص اظهار کرد: این مرکز در مرحله تکمیل ظرفیت ورودی بهمن ماه، در هفت کدرشته کاردانی و پنج کدرشته کارشناسی، بدون کنکور به صورت نظام ترمی دانشجو می‌پذیرد.

دکتر مجردی رشته‌هایی که در آن‌ها پذیرش دانشجو انجام می‌شود را شامل رشته‌های کاردانی حرفه ای حقوق-حقوق ثبتی، کاردانی حرفه‌ای حقوق-دستیاری قضایی، کاردانی حرفه‌ای حقوق-شورای حل اختلاف، کاردانی حرفه‌ای دوخت و تکنولوژی لباس، کاردانی حرفه‌ای مددکاری اجتماعی-اورژانس اجتماعی، کاردانی حرفه‌ای مددکاری اجتماعی-مددکاری خانواده، کاردانی فنی فناوری اطلاعات-اینترنت و شبکه‌های گسترده، کارشناسی حرفه‌ای حقوق-حقوق ثبتی، کارشناسی حرفه‌ای حقوق-دستیاری قضایی در امور مدنی، کارشناسی حرفه‌ای مددکاری اجتماعی-خانواده، کارشناسی حرفه‌ای معماری-طراحی محیط داخلی و مهندسی فناوری اطلاعات-فناوری اطلاعات عنوان کرد.

 سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه ثبت‌نام از متقاضیان تا 23 دی ماه ادامه دارد، گفت: متقاضیان برای ثبت نام باید به مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی به صورت حضوری مراجعه کنند.

وی گفت: اعلام اسامی پذیرفته شدگان مقطع کاردانی بر اساس معدل مقطع دیپلم و متقاضیان مقطع کارشناسی بر اساس معدل مقطع کاردانی به صورت نظام ترمی بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی در کشور است، اظهار کرد: مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز فعالیت خود را با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی هستند از سال 1378 با پذیرش دانشجو در دو رشته‌ی نرم‌افزار سیستم و نرم‌افزار کامپیوتر در مقطع کاردانی و از طریق آزمون سراسری علمی کاربردی آغاز کرد.

دکتر مجردی افزود: طی این مدت با افزایش رشته‌های جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی و دوره‌های پودمانی، قریب به  13 هزار نفر دانشجو در این مرکز به تحصیل اشتغال داشته‌اند که تا کنون حدود 12 هزار نفر آن‌ها فارغ‌التحصیل شده و در حال حاضر نیز حدود هزار دانشجو در 20 رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به تحصیل اشتغال دارند.
 
دکتر مجردی ادامه داد: ارتقاء و بهبود کیفیت آموزشی با رویکرد کارآفرینی از جمله برنامه‌های این مرکز است و در حال حاضر این مرکز با توجه به سرانه و فضای آموزشی استاندارد ظرفیت بیش از سه هزار دانشجو را دارد.

وی یادآور شد: از جمله امکانات مرکز می توان به فضای آموزشی مجهز (سایت‌ها، کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و کلاس‌ها)، موقعیت مناسب جغرافیایی مرکز، بهره‌مندی از اساتید و کادر آموزشی مجرب، همچنین  امکانات و تسهیلات رفاهی از جمله اعطای وام صندوق رفاه دانشجویی(هر ترم مبلغ 1 میلیون تومان)، خوابگاه تحت نظارت، سلف سرویس مجهز و بهره‌مندی از امکانات نوین مرکز رشد و واحدهای فناور پارک علم و فناوری اشاره کرد.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کرمانشاه به دیگر ظرفیت‌های موجود و شاخص مرکز و جهاددانشگاهی استان اشاره و افزود: حسن همجواری مرکز با پارک علم و فناوری استان، راه‌اندازی دفتر کارآفرینی و مرکز نوآوری، برگزاری کارگاه‌های تخصصی توانمندسازی دانشجویان و اساتید، برخورداری از بیشترین آمار پذیرش در بین مراکز استان، بیشترین آمار اشتغال در بین دانش‌آموختگان مراکز علمی کاربردی، کسب عنوان مرکز نمونه در میان مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سراسر کشور، کسب عنوان دو سال پیاپی انتخاب دانشجوی نمونه کشوری سال 94 و 95 ، انتخاب به عنوان 10 مرکز برتر در میان مراکز علمی کاربردی سراسر کشور طی 2 سال پیاپی در سال های 98 و 99 و ادغام مراکز منحل شده دادگستری، بنیاد شهید و بهزیستی در این مرکز از جمله قابلیت‌های مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمانشاه می‌باشد.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به صورت حضوری به نشانی سه راه 22 بهمن ساختمان علمی کاربردی جهاددانشگاهی مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن مرکز 09933260345   - 31031-083 داخلی  502 تا 517 تماس حاصل و یا به  نشانی www.kermanshah.iastjd.ac.ir مراجعه کنند./ایسنا

 

کد خبر : 20251

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha