چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

موج چهارم کرونا خطرناک‌تر است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به جهش های ایجاد شده در ویروس کرونا، موج چهارم این بیماری می‌تواند خطرناک‌تر و با قدرت سرایت بیشتری باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا/ کرمانشاه؛  دکتر  محمودرضامرادی در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، اظهار کرد: استان کرمانشاه یکی از استانهای با شیوع بسیار بالا کرونا بود که با زحمات همکاران پرتلاش و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه و همراهی خوب مردم استان موفق به مهار بیماری شدیم و خوشبختانه مدتی شیوع بیماری کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت بیماری کووید19 وضعیت بی ثبات و شکننده ای است، افزود: به دلیل کاهش حساسیت ها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، متاسفانه در هفته گذشته سیر نزولی بیماری در استان کاهش یافته و در روزهای آینده شاهد افزایش صعودی بیماری و موارد ابتلا خواهیم بود.

مرادی اظهار کرد: با توجه به جهش هایی که در ویروس ایجاد شده، ممکن است موج چهارم بیماری خطرناک‌تر و مسری‌تر باشد، بنابر این باید تمام تلاش خود را بکار بندیم که وارد این مرحله نشویم.

وی ادامه داد: در استانهای مجاور ما از جمله ایلام، همدان، لرستان و کردستان نیز تعداد موارد بستری رو به افزایش است که زنگ خطر جدی برای ما محسوب می شود و باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه با دقت بیشتری صورت پذیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یکی از بهترین کارها این است که اگر در مناطقی شاهد افزایش موارد ابتلا به بیماری بودیم، اقدامات کنترلی و پیشگیرانه به بهترین نحو صورت گیرد تا بیماری در همان منطقه مهار شود و به سایر مناطق و شهرها انتقال پیدا نکند.

وی با بیان اینکه نظارت جدی بر رعایت پروتکل ها باید همچنان تداوم داشته باشد، افزود: پایش مستمر و رصد موارد مبتلا به بیماری و افرادی که با آنها در ارتباط بوده اند، جهت قطع زنجیره بیماری بسیار موثر خواهد بود.

مراید با بیان اینکه فعالیت مراکز ۱۶ ساعته باید همچنان ادامه داشته باشد، گفت: همچنین تعداد تست های سریع و تست های تشخیصی سریع کرونا نیز باید افزایش یابد تا با شناسایی موارد قطعی در کوتاهترین زمان ممکن و قرنطینه آنها زنجیره انتقال قطع شود.

وی گفت: حوزه معاونت غذا و دارو  دانشگاه نیز باید کیفیت ماسک ها را شدیدا کنترل کند و نظارت کافی در این زمینه صورت گیرد.

مرادی در پایان از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را  با جدیت رعایت کنند.

کد خبر : 20296

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha