پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

اخذ مجوز رشته‌های دستیاری دندانپزشکی در کرمانشاه در اولویت است

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشکده دندانپزشکی را از جمله دانشکده‌های مهم دانست و گفت: اخذ مجوز رشته‌های دستیاری دندانپزشکی از جمله اهداف این دانشگاه با توجه به نیاز جامعه است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا/کرمانشاه، دکتر «حبیب‌الله خزایی» روز شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس دانشکده دندانپزشکی، وضعیت فعلی دانشکده دندانپزشکی را مطلوب دانست و افزود: این نتیجه آرامش و فضای احترامی است که در دانشکده وجود دارد.

وی اظهار داشت: دانشکده به اساتید، دانشجویان و کارکنان تعلق دارد و مسوولیت خطیر هر یک از این بزرگواران این است که اهداف دانشکده و دانشگاه را بر سلایق شخصی و فردی خود اولویت قرار دهند و اهداف کلی را ارتقا دهند.  

وی اظهارداشت: آنچه که زمینه ساز پیشرفت و ایجاد خلاقیت در دانشجویان فضای آرام گروه‌ها و دانشکده‌ها است.

او در ادامه گفت: دکتر پورمتعبد با ایثار و از خودگذشتگی در طول این سه سال با همه سختی‌ها ماند و با پختگی و عقلانیت هم از دانشکده رفت، از تمام زحمات ایشان صمیمانه قدردانی داریم و برای دکتر رضایی نیز آرزوی موفقیت در سمت جدید را داریم.

خزایی افزود: آنچه که امروز از دانشکده دندانپزشکی انتظار می رود همدلی مجموعه برای دستیابی به پروژه تربیت دستیار در دانشکده است و امیدواریم که این مهم با جدیت دنبال شود.

دانشکده پر از استعداد ناب است

رییس سابق دانشکده دندانپزشکی نیز در این مراسم این دانشکده را پر از استعدادهای ناب و درخشان دانست و تاکید کرد که استعدادیابی باید همچنان مورد توجه قرار گیرد.

دکتر «علی پورمتعبد» افزود: دانشکده سه رکن اساسی دارد اول از همه دانشجویان، چرا که هدف از وجود دانشکده، تربیت دانشجویان موفق است که باید به آنها توجه ویژه شده و حقوقشان محترم شمرده شود، دومین رکن اساتید و اعضای هیات علمی هستند، استاد و دانشجو در یک سنگر علیه ناآگاهی تلاش می کنند و رکن سوم مدیریت و پشتیبانی است که سنگر استاد و دانشجو را تقویت می کند.

وی اظهارداشت: آنچه که امروز بیش از هر موضوع دیگری در دانشکده دندانپزشکی مشهود است آرامشی است که نتیجه علت یابی در مورد مشکلات در طی این دوران می باشد.

پورمتعبد در ادامه گفت: با همت و تلاش همه استفاده بهینه از فضای فیزیکی دانشکده فعلی با راه اندازی بخش فانتوم جدید، راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی، پیشرفت قابل توجه ساختمان دانشکده جدید، خرید و دپو بیش از ۶۰ دستگاه یونیت دندانپزشکی برای راه اندازی در دانشکده جدید، تشکیل هیات رییسه، هیات بررسی صلاحیت علمی داوطلبان جذب و کمیته ارتقا اعضا هیات علمی انجام شده است.

وی افزایش چهار برابری اعضا هیات علمی در مرتبه دانشیاری، اخذ موافقت اولیه راه اندازی دوره تربیت دستیار تخصصی در رشته جراحی دهان، فک و صورت برای مهر ماه ۱۴۰۰ و آمادگی جهت راه اندازی و اخذ نظر مساعد وزارت متبوع برای راه اندازی دوره تربیت دستیار در رشته های ارتودنسی و بیماری های دهان، فک و صورت را از دیگر اقدامات انجام شده در این دانشکده دانست.

جذب دستیاری تخصصی در برنامه است

رییس جدید دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: از اعتماد مجموعه مدیریتی دانشگاه به اینجانب سپاسگزارم و امیدوارم که باتلاش و همدلی بتوانم پاسخگوی این اعتماد باشم و در این راستا اساتید ارجمند، کارکنان و دانشجویان مهمترین نقش را در رسیدن به اهداف دانشکده دارند.

دکتر «فرزاد رضایی» افزود: از مهمترین اهداف پیش رو جذب دستیار تخصصی در پنج رشته، تقویت زیرساخت‌های پژوهشی در دانشکده و همچنین راه اندازی دانشکده جدید است.

او گفت: از اهداف مهم دیگر شروع به کار کلینیک ویژه در اسرع وقت است و با توجه به اینکه کمبودهای تامین مواد اولیه برطرف شده و این کلینیک آماده بهره برداری است باید به سرعت راه اندازی شود.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم مسوولیت پذیری اجتماعی را که مهمترین ویژگی دانشگاه‌های نسل چهارم است در وجود خود نهادینه کنیم و همه با هم در جهت پیشبرد اهداف دانشکده تلاش کنیم.

علوم پزشکی کرمانشاه دانشگاهی با ۵۰ سال قدمت

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.

دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.

این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقروکلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیأت علمی دارد.

۱۱۶ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

براساس آمارها سالانه بیش از ۸۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.

کد خبر : 20315

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha