چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی:

ارتقاء رتبه جهانی دانشگاه رازی در نظام رتبه‌بندی وبومتریک

دانشگاه رازی با ۶۷ رتبه صعود از رتبه ۲۰۰۹ به رتبه ۱۹۴۲ در جهان رسیده است. همچنین دانشگاه رازی رتبه ۳۰ دربین دانشگاه‌های کشور و رتبه ۱۴ را در بین دانشگاه‌­های جامع کسب کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس، دکتر کیانوش چقامیرزا در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه رازی اظهار داشت: در تازه‌ترین ارزیابی وبسایت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی جهان که توسط نظام رتبه‌بندی وبومتریک صورت گرفته است، دانشگاه رازی با ۶۷ رتبه صعود از رتبه ۲۰۰۹ به رتبه ۱۹۴۲ در جهان رسیده است. همچنین دانشگاه رازی رتبه ۳۰ دربین دانشگاه‌های کشور و رتبه ۱۴ را در بین دانشگاه­های جامع کسب کرده است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی افزود: نظام رتبه‌بندی وبومتریک یک نظام ارزیابی است که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک  (CINDOC) که واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا به شمار می­‌رود تهیه می­‌شود، این نظام رتبه‌بندی عملکرد دانشگاه‌­ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی دنیا را بر اساس میزان حضور آنها در محیط وب، سالیانه دو بار در ماه‌های تیر و دی ارزیابی می­‌کند.

ایشان در خصوص شاخص­‌های نظام رتبه‌بندی وبومتریک افزود: این نظام رتبه‌­بندی، وبسایت مراکز پژوهشی جهان را بر اساس سه شاخص Impact (قابلیت دید)، با وزن ۵۰ درصد،  Openness(میزان دسترسی آزاد اطلاعات)، با وزن ۱۰ درصد، Excellence (تعداد مقالات ایندکس شده دانشگاه و تعداد ارجات به مقالات در گوگل اسکالر) با وزن ۴۰ درصد بررسی کرده است.

 

مدیر امور پژوهشی دانشگاه در پایان یادآور شد: معیار  Presenceکه شامل تعداد صفحات وب موجود در وبسایت دانشگاه‌ها می‌باشد، در روش­‌شناسی نسخه اخیر حذف شده و مورد بررسی قرار نگرفته است.

کد خبر : 20330

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha