چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

وزیر علوم تاکید کرد:

ضرورت حرکت پیشرو به سمت تمرکززدایی در آموزش عالی/ لزوم آمادگی دانشگاه‌ها برای ورود به سال‌های تحول و پیشرفت

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت حرکت پیشرو به سمت تمرکززدایی در آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر غلامی شامگاه روز جمعه در جمع هیئت رئیسه دانشگاه اصفهان، حرکت شتابان به سمت تمرکززدایی را فرصتی برای بروز و ظهور تصمیمات مدیریتی در دانشگاه‌ها دانست.

وی افزود: دانشگاه‌ها به عنوان مراکز تولید دانش و تخصص، برای تصمیم‌گیری‌های درونی خود، اولویت دارند.
وزیر علوم در ادامه تصریح کرد: بدون تردید سیاست‌های کلان مدیریتی نیاز به هماهنگی دارد که با نشست‌هایی در سطح روسای دانشگاه‌ها و مسئولان وزارت علوم ارزیابی می‌شود.
دکتر غلامی، همچنین بر آمادگی دانشگاه‌ها برای ورود به سال‌های تحول و پیشرفت تاکید کرد و گفت: بدون پیش‌بینی و آمادگی وارد سال‌های تحول نشوید.
وزیر علوم، در ادامه اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها به سمت زمینه‌های فعال اقتصادی حرکت نموده‌اند.
وی باز شدن بخش زیادی از فضاهای صادراتی ایران در کشورهای همسایه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: علی‌رغم سختی‌های اقتصادی، دستاوردهای علمی به دست آمده، چتر حمایتی عظیمی از جریان‌های اقتصادی ایجاد کردند.
دکتر غلامی، فعالیت‌های آموزشی در ایام شیوع بیماری کرونا و مجازی شدن دانشگاه‌ها را بسیار مثبت ارزیابی نمود و اظهار داشت: پیشرفت فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها باعث افتخار است.
وی افزود: در سه سال گذشته، رویکرد بسیار خوبی در بخش‌های صنعتی و مراکز دانشگاهی و پژوهشی داشته‌ایم و فعالیت‌های بزرگی در حوزه پتروشیمی و صنایع انجام شده است.
دکتر غلامی دانشگاه‌های استان اصفهان را مجموعه‌ای کارآمد و با ارزش دانست که می‌تواند در سطح استان و ملی اثرگذار باشند.

کد خبر : 20334

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha