پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

وزیر علوم در آیین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی:

رویکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، به سمت جامعه محوری در حرکت است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی و آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امروز رویکرد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پژوهشی به سمت جامعه محوری در حرکت است و این انتظاری کاملا درست است که مراکز علمی توان تأثیرگذاری بر جامعه را داشته باشند و این تأثیر را به درستی نشان دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به  اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که ظهر امروز با همراهی دکتر نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع این وزارت، معاونان وزارت ورزش و جوانان و رئیس و معاونان دانشگاه علامه طباطبایی در محل پردیس ۲ این دانشگاه برگزار شد، دکتر منصور غلامی با اشاره به مجموعه فعالیت‌های تاثیرگذار دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور، اظهار داشت: امروز کشور ما از جمله کشورهای صاحب نام و موقعیت در حوزه علم و پژوهش در سطح جهان است و بر اساس رتبه‌بندی‌های سالیانه بین‌المللی در خصوص عملکرد مراکز علمی کشورهای مختلف، از جایگاه خوبی برخوردار است.

وزیر علوم با بیان اینکه آثار توفیقات علمی در مراکز دانشگاهی و پژوهشی باید در سطح جامعه نمود داشته باشد، افزود: این رویکردی است که قریب به اتفاق دانشگاه‌های کشور در این مسیر حرکت می‌کنند. البته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای دستیابی به موفقیت در این راه، باید برای خود مأموریت تعریف کنند و برای حضور خود در هر نقطه از کشور دلیل و برای تحقق اهدافشان، برنامه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: اساتید دانشگاه‌ها در کنار فعالیت‌های علمی برتر، با تشکیل گروه‌های پژوهشی هدفمند و برنامه‌محور، به سمت حل مسائل و مشکلات جامعه حرکت کنند که البته پیشبرد چنین برنامه‌هایی‌، هم انگیزه و اراده محیط‌های دانشگاهی و پژوهشی، و هم حمایت های ملی را می‌طلبد.

دکتر غلامی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد حضور تعداد قابل توجهی از اساتید ایرانی در میان چهره‌های شناخته شده و تأثیرگذار علمی جهان هستیم، اظهار داشت: این مهم یکی از دستاوردهای قابل تأمل و مهم آموزش عالی کشور، طی ۴۲ سال بالندگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وزیر علوم افزود: جای بسی خوشبختی است که امروز دانش‌آموختگان و اساتید ما در قالب مراکز رشد، مراکز شتاب دهنده، واحدهای فناور، پارک‌های علم و فناوری در حال سرعت بخشیدن به حرکت در مسیر دانشگاه جامعه محور هستند.

شایان ذکر است؛ در این آیین وزیر علوم، ساختمان‌های شماره ۲ مرکز علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی، پژوهشکده مطالعات و سیاستگذاری اجتماعی، پژوهشکده علوم ورزشی و تندرستی، پژوهشگاه تحول علوم انسانی و پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات این دانشگاه را افتتاح کرد.

همچنین کلینیک حقوقی دانشکده حقوق و علوم سیاسی، مرکز چین‌شناسی، اولین شتاب‌دهنده جامع علوم انسانی کشور (فلامینگو) و مجتمع آموزشی اقامتی شهید مهدیه و مرکز یادگیری واحدهای الکترونیکی (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان) این دانشگاه نیز با حضور وزیر علوم به صورت آنلاین افتتاح شدند.

کد خبر : 20370

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha