پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

استاندار کرمانشاه:

اجرای تونل سیاه طاهر سبب رونق مبادلات تجاری از مرز شیخ صله می شود/ پیشرفت ۵۰ درصدی این پروژه در ۱۰ ماه بسیار مطلوب است

استاندار کرمانشاه گفت: تونل سیاه طاهر به عنوان پروژه تاثیر گذار منطقه اورامانات سبب توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه و رونق مبادلات تجاری می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ « هوشنگ بازوند» در بازدید از پروژه تونل سیاه طاهر در محور جوانرود- ثلاث باباجانی گفت: اجرای این تونل از زیرساخت های اصلی برای توسعه صادرات و مبادلات تجاری از مرز شیخ صله است.

وی افزود: اجرای تونل سیاه طاهر ضمن حذف ۴۰ نقطه حادثه خیز و افزایش امنیت سبب کوتاه شدن مسیر و کاهش ترافیک نیز می شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بهبود وضعیت راه های مواصلاتی به مرزهای استان در سال های اخیر سبب توسعه صادرات شده است؛ اظهار داشت: تونل سیاه طاهر با کار جهادی و‌ تلاش وافر پس از گذشت ۱۰ ماه از آغاز عملیات اجرایی ۵۰ درصد پیشرفت داشته که کار قابل تقدیری انجام شده است.

مقام ارشد استان در حین بازدید از روند اجرایی تونل سیاه طاهر ادامه داد: قسمت ورودی ۴۱۰ متر پیش روی داشته و در بخش خروجی نیز ۱۱۰ متر انجام شده است که در مجموع از ۱۰۸۰ متر طول تونل ۵۲۰ متر به اتمام رسیده است.

بازوند، پیگیری اعتبارات این پروژه به منظور تکمیل کامل طرح بر اساس برنامه زمانبندی را یادآور شد و بیان داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و راه و شهرسازی پیگیری ویژه ای برای این طرح اثرگذار در منطقه اورامانات انجام داده اند که شایسته تشکر است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: این مسیر به علت صعب العبور بودن و ریزش‌های احتمالی در بحران ها مشکل آفرین بود و عملاً دسترسی قطع و موجب نگرانی مردم شده بود که با اجرای این تونل مشکلات قبلی حل می شود و حتی به تقویت کریدور تجاری و گردشگری نیز کمک می کند.

بازوند با اشاره به اینکه این مسیر کوتاه و‌ ایمن گزینه مناسبی برای تردد کامیون ها و تردد و حمل بار به مرزها نیز می شود، گفت: ا توسعه اجتماعی و اقتصادی و رونق اقتصاد مرزنشینان از دیگر پیامدهای بسیار مطلوب اجرای این پروژه است.

استاندار کرمانشاه امروز در سفر به شهرستان ثلاث باباجانی ضمن افتتاح شهرداری میرآباد از برخی پروژه های اقتصادی و عمرانی بازدید و با تعدادی از خانواده های معظم شهدا نیز دیدار کرد.

کد خبر : 30452

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha