چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛

زنگ هشدار در کرمانشاه به صدا درآمد/ کاهش نزولات آسمانی و ضرورت مدیریت مصرف

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: امسال مشکل کم آبی جدی است، حجم مخازن پایین و میزان آبدهی چاه‌ها بسیار کاهش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی مرادی در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس با اشاره به کاهش نزولات جوی در سال آبی جاری، اظهار داشت: کاهش نزولات آسمان سبب به وجود آمدن مشکل کم‌آبی به‌ویژه در ایام گرم سال می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف آب در استان در ۳۰ اسفندماه رکورد زد، افزود: روز تحویل سال (از ساعت هشت صبح تا هشت شب) مصرف آب با ۲۴ هزار مترمکعب در هر ساعت یعنی ۶ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه یک رکورد از خود بر جای گذاشت که باعث افت فشار در برخی مناطق و نارضایتی شهروندان شد.

به گفته مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، افزایش مصرف در تابستان سال ۹۹ در پیک مصرف ۲۰ هزار مترمکعب در هر ساعت بوده است.

وی تصریح کرد: اگر شهروندان بخواهند به همین صورت که در ایام تعطیلات نوروز مصرف آب داشته‌اند پیش بروند، متاسفانه با توجه به بحث کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی در فصل گرما مطمئنا با مشکل مواجه خواهیم شد.

مرادی یادآور شد: همکاران در شرکت آب و فاضلاب ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستند، به طوری که در ایام تعطیلات نوروز هم مدیرعامل آب و فاضلاب استان با بازدید از شهرستان‌ها و روستاها در جریان مشکلات قرار گرفت.

وی با هشدار در خصوص کم آبی، ادامه داد: متاسفانه امسال مشکل کم آبی جدی است، حجم مخازن پایین و میزان آبدهی چاه‌ها بسیار کاهش پیدا کرده بنابراین تنها راه حل غلبه بر این مشکل، مدیریت بهینه مصرف مشترکان است تا ایام گرم سال را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

مرادی در پایان، از مشترکین محترم این شرکت خواست که با پرداخت به موقع قبوض آب‌بها این شرکت را در ارائه خدمات‌دهی هر چه بهتر همراهی کنند.

کد خبر : 30518

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha