پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

فرماندار قصرشیرین:

صادرات کالا به عراق باید متناسب با نیاز آن‌ها باشد

فرماندار شهرستان قصرشیرین گفت: صادرات کالا به کشور عراق باید متناسب با نیاز کشور مقصد باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر؛ مرادعلی تاتار در گفت‌وگویی اظهار کرد: تجار و صادرکنندگان نباید بیشتر از نیاز کشور عراق محصولات صادراتی به ویژه محصولات کشاورزی که سریع‌الفساد هستند را وارد مرزهای شهرستان قصرشیرین کنند.

وی افزود: ارسال بیش از حد بار به مرزهای شهرستان قصرشیرین به‌ویژه در مورد محصولات کشاورزی سبب ضرر و زیان تجار و صادرکنندگان می‌شود.

فرماندار شهرستان قصرشیرین با تاکید بر اینکه صادرات به عراق باید متناسب با نیاز آن‌ها باشد، گفت: با وجود اعلام به تمامی پایانه‌ها متأسفانه برخی کامیون‌ها بدون بارنامه وارد مرزهای این شهرستان می‌شوند که این موضوع در روزهای اخیر سبب شلوغی در مرز به ویژه مرز پرویزخان شد.

تاتار تصریح کرد: با توجه به تعطیلات آخر هفته، ۲۴۰ کامیون حامل محصولات کشاورزی شامل گوجه فرنگی، کاهو و ملون که ۶۰ مورد آن مربوط به کامیون‌های روز جمعه و مابقی مربوط به کامیون‌های روز پنجشنبه بوده در مرز بارگیری و به سمت عراق ارسال شد.

وی با بیان اینکه روز جمعه ۲۹۰ کامیون وارد مرزهای قصرشیرین شده است، افزود: محموله کامیون‌های باقی مانده در حال بارگیری و ارسال به کشور عراق است.

کد خبر : 30583

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha