شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه:

سینماهای کرمانشاه از روز شانزدهم اردیبهشت بازگشایی می‌شوند

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه گفت: با توجه به تغییر رنگ بندی کرونایی شهر کرمانشاه به وضعیت نارنجی، سینماهای کرمانشاه از روز شانزدهم اردیبهشت بازگشایی خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر؛ محمد جواد کنجوری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهر کرمانشاه و هماهنگی به عمل آمده با ستاد کرونا استان کرمانشاه سینماهای کرمانشاه از روز پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه فعالیت خود را مجدداً آغاز خواهند کرد.

وی با بیان انتقال مشاغل سینمایی به دسته دوم گروه‌های شغلی کرونایی افزود: در حال حاضر بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به نارنجی شدن وضعیت کرونا شهر کرمانشاه گروه‌های شغلی ۲ با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به وجود ۵۰۰ صندلی در ۲ سینمای کرمانشاه و به علت وجود فضای کافی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین مخاطبان خطر شیوع کرونا در سالن‌های سینما کاهش پیدا کرده و صندلی‌ها و لابی سینما به صورت مستمر ضدعفونی می‌شود.

کنجوری با اشاره به برنامه اکران فیلم‌های سینمایی، سینماهای کرمانشاه پس از بازگشایی مجدد بیان کرد: پس از بازگشایی مجدد سینماهای کرمانشاه فیلم‌های خورشید، لاله، هفته‌ای یک بار آدم باش، تک خال و خون شد در سینماها اکران خواهند شد.

وی افزوده شدن دو سالن وی. آی. پی با ظرفیت ۳۶ نفر و کافی‌شاپ را از اقدامات انجام شده در ایام شیوع کرونا برای توسعه‌ی سینماهای کرمانشاه اعلام و بیان کرد: افزایش سرانه صندلی‌های سینمایی در کرمانشاه از مهمترین اهداف مؤسسه بهمن سبز حوزه هنری است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه خاطر نشان کرد: امروزه شرایط روحی مردم به دلیل بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی تضعیف شده و در واقع سینما می‌تواند قدرت و کارایی بسیاری برای بازیابی روحی و روانی مردم به حالت عادی داشته باشد.

کنجوری تاکید کرد: بیماری کرونا شرایط زندگی را بسیار سخت کرده اما مردم ما نیاز دارند که به صورت اجتماعی در جاهای مختلف گرد هم بیایند که سینماها از امن‌ترین این اماکن هستند.

کد خبر : 30667

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha