دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

روند ابتلا به ویروس کرونا در کرمانشاه نزولی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان گفت: روند ابتلا به ویروس کرونا در کرمانشاه نزولی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، محمود رضا مرادی در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار کرد: سیر نزولی بیماری کرونا به گونه‌ای است که می‌تواند ثابت و یا افزایش پیدا کند و مردم باید همچنان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در استان کرمانشاه سیر نزولی دارد اما این روند می‌تواند شکننده باشد و موجب افزایش مجدد مبتلایان شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: باید اطلاع رسانی و آموزش در راستای افزایش آگاهی بخشی و حساسیت مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری همچون گذشته مورد توجه قرار گیرد.

مرادی با اشاره به فرایند واکسیناسیون در استان کرمانشاه گفت: واکسیناسیون کرونا در استان کرمانشاه با دقت و سرعت عمل بالا و بر اساس دستورالعمل تعیین شده از سوی وزارت بهداشت در حال انجام است.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم در واکسیناسیون عمومی کرونا علاوه بر تقسیم بندی سنی، درصدی از سهمیه واکسن به مشاغل پر خطر و مشاغلی که ارتباط بیشتری با مردم دارند اختصاص یابد که در صورت تصویب در ستاد ملی کرونا به طور قطع اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: روند اجرای واکسیناسیون در تمام شهرستان‌ها و مراکز رصد می‌شود و همه باید با تمام توان در این زمینه فعالیت کنند و واکسیناسیون با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

مرادی اضافه کرد: تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان پزشکی و پرستاری نیز از اولویت‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا است و تمهیداتی اندیشیده شده که این دانشجویان در اولویت تزریق واکسن قرار گیرند.

کد خبر : 30744

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha