چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه:

آزادراه همدان- کرمانشاه سبب تسهیل تردد زوار عتبات عالیات می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: آزادراه همدان- کرمانشاه سبب تسهیل تردد زوار عتبات عالیات می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر: محمد رشیدی در گفتگویی با اشاره به اهمیت پروژه آزادراه همدان- کرمانشاه اظهار کرد: این پروژه که پیگیری اجرای آن در مسیر همدان- اسدآباد- کنگاور و کرمانشاه در دستور کار قرار دارد، با تسهیل تردد در غرب کشور و اتصال به محورهای منتهی به مرز عملاً مسیری برای اتصال به شبکه جاده‌ای بین‌المللی کشور عراق محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تأثیر این پروژه در تسهیل تردد زوار عتبات عالیات افزود: آزادراه همدان- کرمانشاه می‌تواند با تسهیل ترانزیت محوری مهم در شکوفایی حمل و نقل و اقتصاد غرب کشور محسوب شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری‌های بسیار برای احداث این پروژه گفت: در این راستا مکاتباتی با وزیر راه و شهرسازی انجام شده و با تشریح ضرورت احداث این پروژه تسریع در اجرای آن مطالبه شده است.

رشیدی با بیان اینکه آزادراه همدان- کرمانشاه جاده رونق اقتصاد غرب کشور خواهد بود، تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی بخشی از پروژه حدفاصل بیستون- کرمانشاه- حمیل دارای قرارداد مشارکت بوده اما با توجه به کمبود اعتبارات تخصیصی عملیات اجرایی آن صرفاً در کنارگذر شرقی کرمانشاه آغاز شده است.

وی ادامه داد: در سایر قطعات پروژه نسبت به فراخوان جذب سرمایه گذاران اقداماتی صورت گرفته و شرکت‌هایی در این زمینه اعلام آمادگی کردند، در صورت ارائه مدارک و مستندات لازم در تأیید توانایی اجرایی و مالی، قرارداد مشارکت با آن‌ها منعقد می‌شود.

کد خبر : 30774

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha