چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

ثبت نام مدارس در کرمانشاه بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ثبت نام مدارس در این استان بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، مجید یزدان‌پناه در گفتگویی اظهار کرد: ثبت سفارش کتاب درسی از ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ آغاز و نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۵ درصدی قیمت همراه بود.

وی افزود: ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ برای تمام پایه‌های تحصیلی و رشته‌ها از ۲۲ فروردین آغاز و ثبت نام پایه‌های اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه ۱۴۰۰ آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: برای گروه میان پایه یعنی پایه‌های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم تا ۲۲ خرداد و برای پایه‌های ورودی یعنی اول، هفتم و دهم تا ۱۶ شهریور ماه فرصت ثبت سفارش وجود دارد.

یزدان‌پناه با اشاره به نحوه توزیع کتاب‌های درسی بیان کرد: همچون سال‌های گذشته کتاب‌های درسی به دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار به صورت رایگان یا نیم‌بها ارسال می‌شود.

وی با اشاره به شروع ثبت نام کلاس اولی‌ها از اول خردادماه ۱۴۰۰ افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی مقطع ابتدایی پس از تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه می‌یابد، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس برای ثبت نام این دانش آموزان نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: تمامی متولدین نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نیمه اول ۱۳۹۴ و منحصراً متولدین روز اول مهر ۱۳۹۴ و یا قبل از آن به شرط آنکه سن آن‌ها از حداکثر سن مقرر در آئین‌نامه اجرایی مدارس بیشتر نباشد، می‌توانند برای سال تحصیلی آینده در پایه اول ابتدایی ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس باید نوآموزان کلاس اولی فاقد تجربه پیش دبستانی را شناسایی کنند، تصریح کرد: برای این دانش آموزان کلاس‌های آمادگی به صورت حضوری یا نیمه حضوری بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

کد خبر : 30807

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha