شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

امام جمعه کرمانشاه:

گردشگری می‌تواند اقتصاد کرمانشاه را سروسامان بدهد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آثار باستانی و گردشگری، اگر خوب مدیریت شوند می‌تواند حرف اول را در رونق اقتصادی استان بزند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، آیت‌الله مصطفی علماء در دیدار با سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، بر لزوم مدیریت بهینه آثار باستانی استان برای جذب بیشتر گردشگر تأکید کرد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: باید با مدیریت درست و علمی، آثار تاریخی، باستانی و گردشگری را به مراکزی برای جذب گردشگر تبدیل کرد تا با در آمدزایی هنگفتی که دارد،اقتصاد استان را سر و سامان دهد.

وی تأکید کرد: در آمد برخی کشورها از طریق جاذبه‌های گردشگری آن به دست می‌آید و این قبیل کشورها جزو کشورهای پیشرفته هستند.

آیت الله علماء در مورد ضرورت شناسایی و بهره‌برداری از پتانسیل‌های خوب گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه استان کرمانشاه هم جزو استان‌هایی است که تعداد اماکن توریستی آن بسیار بالا است و باید از این موقعیت‌ ویژه استفاده مطلوب کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: برخی آثار تاریخی استان ما در دنیا بی‌نظیر است که متأسفانه با این همه موقعیت در حوزه درآمدزایی مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: اگر برخی از این ابنیه تاریخی را سامان دهند، با تبلیغات خوب برای معرفی آن، می‌تواند درآمد بالایی داشته و باعث رفع مشکل بیکاری جوانان استان شود.

حل مشکل نم زدگی تکیه معاون الملک نیازمند مشارکت است

همچنین جبار گوهری سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه در این دیدار با تاکید بر اینکه نیازمند همراهی و راهنمایی‌های دلسوزانه نماینده ولی فقیه در استان هستیم، اظهارکرد: امیدواریم با حمایت‌های مجموعه مدیریت ارشد استان و بزرگان استان بتوانیم در مسیر مناسب حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: در بسیاری از موارد برای پیشبرد امور نیازمند کمک و پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه هستیم.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های فرهنگی و مذهبی برای ما بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا آسیب‌های فرهنگی به حداقل برسد.

گوهری با بیان اینکه حضور گردشگران و توسعه گردشگری رونق اقتصادی استان را به دنبال دارد، گفت: البته باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم که این حضور گسترده آسیبی به داشته‌های فرهنگی استان نزند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه همچنین در خصوص ساماندهی رطوبت تکیه معاون الملک به عنوان یکی از دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در استان، گفت: برای ساماندهی رطوبت تکیه معاون الملک برنامه‌ریزی‌های لازم در دست اقدام است، اما باید ارگان‌های دیگر نیز کمک کنند تا معضل رطوبت تکیه حل شود.

کد خبر : 30820

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha