چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

دبیر ستاد انتخابات استان:

915 داوطلب انتخابات "شوراهای شهر" کرمانشاه تایید صلاحیت شدند

دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه با اشاره به ثبت نام هزار و 111 نفر در انتخابات شوراهای شهرهای استان، گفت: از این تعداد 915 نفر تایید، 135 نفر رد شده و 61 نفر نیز انصراف دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، جلیل بالایی اظهار کرد: نتیجه بررسی شکایت داوطلبینی که در مراحل قبل رد شده اند به فرمانداری‌ها ارسال و امروز( ۱۷ خرداد) بصورت محرمانه به داوطلبین ابلاغ می‌شود.

بالایی زمان انتشار اسامی نامزدها را ۱۷ تا ۱۹ خرداد اعلام کرد و گفت: فرمانداران استان ماموریت دارند  قبل از شروع تبلیغات در نشست با نامزدها قانون و آیین نامه اجرایی تبلیغات و نیز مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص ممنوعیت هر نوع تجمع در فضای مسقف را به آنان ابلاغ کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه زمان تبلیغات را از ۲۰ خرداد به مدت یک هفته و تا ۲۴ ساعت قبل از زمان اخذ رای دانست و از فرمانداران، هیئت های اجرایی ، نظارت و بازرسی خواست رفتار نامزدها را در چارچوب قانون و مصوبات ستاد ملی کرونا رصد کرده و با هرگونه تخلف برخورد قانونی کنند.

بالایی با یادآوری اینکه ۸۷ درصد داوطلبین از فیلتر اجرا و نظارت عبور کرده اند، گفت: انتخابات شوراها در ۳۴ شهر استان و برای کسب ۱۸۲ کرسی در تاریخ ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

به گفته بالایی بصورت میانگین برای هر کرسی پنج نفر رقابت خواهند کرد که بالاترین رقابت در  شهر کرمانشاه و به ازای هر کرسی ۱۰ نفر خواهد بود.

سخنگوی انتخابات ۱۴۰۰ استان یادآور شد: تمام مراحل انتخابات شورای شهر کرمانشاه شامل احراز هویت، اخذ رای و شمارش بصورت تمام الکترونیکی است که برای این امر ۵۲۰ شعبه اخذ رای و ۲۰۶۲ صندوق الکتروتیک تدارک و پیش بینی شده است.

کد خبر : 30826

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha