سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

فرماندار شهرستان کرمانشاه:

ستاد داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری در کرمانشاه شناسنامه‌دار شوند

فرماندار شهرستان کرمانشاه به ستادهای داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآوری کرد که در صورت شناسنامه‌دار نشدن با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «فضل‌الله رنجبر» در گفت و گویی اظهار داشت: ستادهای انتخاباتی داوطلبان سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از امروز به مدت ۲۴ ساعت مهلت دارند تا نسبت به معرفی کامل خود اقدام کنند.

وی توضیح داد: این ستادها باید رییس ستاد مرکزی و آدرس ستادهای فرعی را مشخص و رونوشت ابلاغیه مربوطه را به هیات اجرایی انتخابات مستقر در فرمانداری کرمانشاه تحویل دهند در غیر این صورت بر اساس قانون برای بستن آنها اقدام خواهد شد.

پیش بینی ۲هزار صندوق در شهرستان

فرماندار کرمانشاه با بیان این‌که حدود ۲ هزار صندوق اخذ رای را در شعب سراسر شهرستان توزیع خواهیم کرد، اظهار داشت: از این تعداد حدود هزار و ۶۰۰ صندوق الکترونیکی برای انتخابات شورای شهر و روستاها است که در هر شعبه دو تا پنج صندوق الکترونیکی مستقر خواهد شد.

رنجبر افزود: تمام فرآیند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به ‌صورت کاملاً الکترونیکی خواهد بود و عوامل برگزاری انتخابات هیچ نقشی در این زمینه ندارند.

رنجبر افزود: جز قرائت و شمارش آرا مابقی ۲۴ فرآیند انتخابات ریاست جمهوری به ‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

او با بیان این‌که ۷۲۱ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه آرای مردم را جمع‌آوری خواهد کرد، گفت: ۴۵۸ شعبه مخصوص شهر کرمانشاه است که ۴۴۶ شعبه به‌ صورت ثابت و ۱۲ شعبه نیز به‌صورت سیار آرای مردم را اخذ می کنند.

۸۵۰هزار واجد شرایط رای در شهرستان

رنجبر عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان کرمانشاه را حدود ۱۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این عوامل شامل عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی، اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و بازرسان هستند که کار برگزاری انتخابات را در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه انجام خواهند داد.

فرماندار کرمانشاه واجدین حق رای در شهرستان کرمانشاه را حدود ۸۵۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: پس از تایید نهایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، امروز اسامی نهایی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده را منتشر کرده ایم.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد

 

کد خبر : 30845

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha