شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

رئیس امور قرآنی اوقاف کرمانشاه خبر داد؛

ثبت نام بیش از ۲۳۰۰ کرمانشاهی در مسابقات سراسری قرآن کریم

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ثبت نام بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از این استان در مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، ساحل سهیلی در گفتگویی با اشاره به مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: ۲ هزار و ۳۲۶ نفر از استان کرمانشاه در این مسابقات ثبت نام کردند.

وی افزود: آمار ثبت نام شرکت‌کنندگان کرمانشاهی در مسابقات سراسری قرآن کریم در سال گذشته ۷۰۰ نفر بوده که این آمار در سال ۱۴۰۰ به ۲ هزار و ۳۲۶ نفر افزایش یافت.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به رشته‌های موجود در مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: این مسابقات در رشته‌های تفسیر قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ پنج جز، اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود.

سهیلی تصریح کرد: در رشته‌های تفسیر قرآن کریم یک هزار و ۴۳۴ نفر، قرائت تحقیق ۹۰ نفر، قرائت ترتیل ۲۳۹ نفر، حفظ کل قرآن ۴۳ نفر، حفظ ۲۰ جز ۴۴ نفر، حفظ ۱۰ جز یک صد و ۱۹ نفر، حفظ پنج جز ۲۱۹ نفر، اذان ۵۵ نفر و دعاخوانی ۸۳ نفر شرکت کردند.

وی ادامه داد: مسابقات قرآن کریم در استان کرمانشاه در ۶ منطقه و در ۲ بخش خواهران و برادران در مرحله شهرستانی از اواسط تیرماه برگزار می‌شود.

 

کد خبر : 30850

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha