شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه:

کلان موزه کرمانشاه در مسیر خروج از بن بست!

موزه منطقه‌ای یکی از قدیمی ترین پروژه های کرمانشاه است که سال 1354 علمیات کلنگ زنی آن انجام گرفت، اما تزریق اعتبارات قطره چکانی به آن طی چند دهه بعد باعث شد تا روند پیشرفت این پروژه بسیار کُند پیش برود. از سال 1388 به بعد هم با خروج این پروژه از ردیف موزه های بزرگ کشور همان اعتبارات قطره چکانی هم قطع شد و اکنون قریب 20 سال است که بدون اعتبار بلاتکلیف مانده است. و حالا معاون میراث فرهنگی استان از تلاش برای شکستن طلسم پنجاه ساله این پروژه خبر می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، کیومرث اعظمی در گفت و گویی به پنج دهه رهاشدگی این پروژه اشاره کرد و گفت: پروژه موزه منطقه ای کرمانشاه اوایل دهه پنجاه کلنگ زنی شد و باید تا سال 1358 یا 1359 عملیات اجرایی آن تمام می شد و به بهره برداری می رسید، اما مسائل و مشکلاتی سالها بلاتکلیفی آن را بدنبال داشت.

وی خاطرنشان کرد: رها شدگی این پروژه طی دهه های گذشته باعث شده تا کرمانشاه علیرغم پیشینه درخشان تاریخی خود، برخلاف بسیاری از استانها هنوز یک موزه کلان نداشته باشد. 

معاون میراث فرهنگی استان با بیان اینکه از سال گذشته پیگیری هایی برای حل مشکل این پروژه انجام گرفت، تاکید کرد: حدود هفت و نیم میلیارد تومان اعتبار به صورت اسنادی برای این پروژه در نظر گرفته شده که احتمالا حدود 50 درصد آن تخصیص پیدا کند.  

وی با بیان اینکه ظرف هفته های  آینده عملیات اجرایی این پروژه پس از سالها توقف از سر گرفته می شود، عنوان کرد: انتخاب پیمانکار پروژه در روزهای گذشته انجام شده و ظرف هفته های آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

اعظمی در ادامه با تاکید براینکه اتمام این پروژه یکی از اولویت های میراث فرهنگی استان خواهد بود، گفت: امسال در فاز اول تلاش داریم تا بخشی از ابنیه و تاسیسات این پروژه را اجرایی کنیم و طی سالهای آینده هم با جذب اعتبار به تدریج آن را انجام می دهیم.  

انتهای پیام   

 

کد خبر : 30887

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha