سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه:

27 درصد مخازن سدهای کرمانشاه خالی است

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه، هم اکنون 27 درصد حجم مخازن سدهای کرمانشاه خالی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، محمودرضا شهلایی در گفت و گو با ایسنا، از ذخیره 981 میلیون مترمکعبی آب پشت سدهای استان خبر داد و گفت: هم اکنون 73 درصد از حجم یک میلیارد و 350 میلیون مترمکعبی سدهای استان پر و مابقی آن خالی است.

وی عمده ذخیره سدهای استان را نیز مربوط به سد گاوشان با 422 میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: آورد سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری( اول مهرماه 1399) تاکنون نیز 877 میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مدت مشابه تقریبی سال گذشته، میزان ذخایر سدهای استان 897 میلیون مترمکعب بوده و امسال وضعیت بهتری نسبت به ذخایر سدها در سال قبل داریم.

شهلایی دلیل این ذخیره مناسب را مدیریت آب در استان دانست و عنوان کرد: نگران آن هستیم که کم بارشی‌ها تا فصل پاییز هم ادامه پیدا کند و بارش مناسبی نیز در فصل آبی جدید نداشته باشیم، از همین رو مجبور به حفظ ذخایر سدها هستیم.

وی تاکید کرد: اگرچه وضعیت ذخیره سدهای استان مناسب است، اما نباید فراموش کنیم هنوز سه ماه پرمصرف از نظر آب پیش رو داریم و اگر مردم همکاری نکنند با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

کد خبر : 30950

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha