چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه:

می‌توانیم میزبان جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی باشیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از آمادگی کرمانشاه برای میزبان جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، صابر رحیمی در نشست وبیناری مجمع عادی سالیانه هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه که با حضور رئیس فدراسیون و رئیس هیات استان برگزار شد، با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های بالای کرمانشاه در ورزش روستایی، اظهار کرد: در کنار استعدادهای خوبی که در ورزش روستایی داریم، زیرساخت های مناسبی نیز طی سال‌های اخیر در این راستا راه اندازی شده است‌.

وی تصریح کرد: باتوجه به این قابلیت‌ها این آمادگی را داریم که میزبانی رقابت های ملی و بین المللی ورزش روستایی و بازی های بومی محلی را داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خطاب به رئیس فدراسیون گفت: امیدواریم میزبانی یک جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی و نیز میزبانی رقابت های کشوری ورزش زوران را باتوجه به اینکه خاستگاه آن کرمانشاه است‌، به استان داده شود.

محمد تقی امیری خراسانی رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی نیز در این نشست مجازی اظهار کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین هیات و ورزش و جوانان استان وجود دارد که این مسئله به پیشبرد امور کمک خواهد کرد.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: برای برگزاری یک جشنواره بین المللی ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با همکاری هیات و ورزش و جوانان استان موافقیم‌.

زهرا کشتمند رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هیات و تقویم پیش بینی شده برای این هیات در سال ۱۴۰۰، عنوان کرد: وجود ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک بین کرمانشاه و دو بخش اقلیم کردستان و عربی نشین عراق و نیز اشتراکات فرهنگی و قومی و زبانی که با مردم استانهای مجاور این کشور داریم،‌ باعث شده تا امکان برگزاری رویدادهای مشترک بین المللی را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: درصورت موافقت فدراسیون و ورزش و جوانان استان می توانیم چنین جشنواره ای را برای اولین بار در ورزش روستایی استان برگزار کنیم‌.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه گفت: همچنین بااشاره به پیش بینی های انجام شده برای برگزاری رقابت های جام خوشه چین در کشور، این آمادگی را داریم که میزبانی رقابت های کشوری را بگیریم‌.

کشتمند در ادامه به ظرفیت های ورزش بانوان در روستاهای استان اشاره کرد و افزود: در رشته فوتسال بانوان ظرفیت های خوبی داریم که تاکنون مغفول مانده، بنابراین از فدراسیون درخواست می کنیم تا با صدور مجوز سهمیه لیگ دسته اول فوتسال روستایی برای بانوان کرمانشاه موافقت کند.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در پاسخ به پیشنهادات رئیس هیات استان نیز گفت: درصورتی که مسئولین ورزش استان مکاتبات و پیگیری های لازم را داشته باشند، با میزبانی کرمانشاه برای برگزاری یک جشنواره بین المللی و جام خوشه چین موافقت می کنیم.

وی با درخواست اختصاص سهمیه لیگ دسته اول فوتسال روستایی برای بانوان کرمانشاه هم موافقت کرد.

در این نشست که با حضور ۱۷ نفر از اعضای مجمع برگزار شد، بازسازی دفتر هیات و نوسازی تجهیزات و وسایل نقلیه آن درخواست شد که مورد موافقت مدیرکل ورزش و جوانان استان قرار گرفت‌.

کد خبر : 31014

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha