چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه:

تعاون روستایی ۲۲ هزار تُن نهاده دامی تا پایان تیر در کرمانشاه توزیع کرد

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه از خرید و توزیع بیش از ۲۲ هزار تُن نهاده‌ دامی توسط شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی میان دامداران تا پایان تیر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا، «ایرج صفایی» روز جمعه در این رابطه به ایرنا گفت: با توجه به کاهش شدید نزولات آسمانی و همچنین تشدید خشکسالی ها در سال جاری، دامداران استان در تأمین  نهاده های دامی مورد نیاز خود با تنگناهای فراوانی مواجه شده اند.

وی افزود: بر همین اساس شبکه مردمی تعاونی های روستایی استان  و در راس آن اتحادیه تعاونی های کشاورزی دامداران و همچنین شرکت گاوداران صنعتی کرمانشاه در راستای حمایت از این قشر مولد و تحقق شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، موفق به تامین و توزیع بیش از ۲۲هزار تُن نهاده دامی با قیمت مصوب  شامل کنسانتره ذرت و جو میان دامداران استان شده است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این ۲ تشکل زیر پوشش تعاون روستایی استان ذرت و جو دامی  مورد نیاز بهره برداران را تامین نموده و سپس کارخانجات خوراک دام دانه های غرب و پارس غرب کنگاور، ذرت و جو دامی تامین شده را تبدیل به کنسانتره دامی می کنند.

صفایی در ادامه  از پیگیری و برنامه ریزی تشکل‌های تحت نظارت سازمان تعاون روستایی برای تامین و توزیع مناسب نهاده‌های دامی میان دامداران خبر داد و اظهار داشت: شبکه مردم نهاد تعاونی های روستایی استان با توجه به وظیفه ذاتی خود تمام تلاش خود را برای کاهش دغدغه دامداران و اعضای شرکت‌های تعاونی در حوزه دامپروری خواهند کرد و  ادامه خرید و توزیع نهاده دامی با کمترین قیمت ممکن در دستور کار شبکه تعاون های  روستایی  و تمامی تشکل های مرتبط قرار دارد.

کرمانشاه استانی چهار فصل قطب کشاورزی غرب کشور 

کشاورزی محور توسعه پایدار کرمانشاه و یکی از بخش‌های مهم این استان مرزی و چهارفصل است که علاوه بر تامین نیازهای غذایی داخل استان، بخش زیادی از نیازهای کشور را نیز تامین و تضمین می‌کند.

کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استان‌های مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی محسوب می‌شود به طوری که ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

همچنین بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می‌شود.

از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

کد خبر : 31052

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha