دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

روزهای سختی از نظر کرونا پیش رو داریم

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: خبر تلخ اوج گرفتن و افزایش بستری‌ها، مرگ و میر و گرفتاری خفه‌کننده و دردآور بیماری از یک طرف و از طرف دیگر خبر تلخ‌تر رها کردن پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه، جان ما مدافعان سلامت را آزرده کرده و وحشت روزهای سخت پیش رو را داریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا، اعضای ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کرمانشاه در بیانیه‌ای خطاب به مردم استان عنوان کرده اند: ۱۷ ماه است در موج های وحشت آور، شاهد مرگ هم استانی‌های عزیزمان بودیم و زجرها و رنج های غیرقابل تصور مبتلایان را از نزدیک شاهد بودیم و دیدیم چگونه این بیماری عجیب، جان بزرگان و حتی جوانان نجیب ما را چگونه ناجوانمردانه گرفت و داغ آنان را بر دلهای عزیزانشان نشاند.

این بیانیه افزوده است: اما حال که این ۱۷ ماه تحمل کرده، سختی و کلافگی ماسک زدن را به جان خریده و از دوستان و عزیزانتان دوری کردید، در این مدت فراغ و مرگ عزیزان را به تنهایی تحمل کرده، شادی های تان را نتوانستید با دیگران به اشتراک بگذارید و خسارات اقتصادی، روانی و اجتماعی را تحمل کردید تا سپر محافظ خود و دیگران باشید، شایسته نیست که همه چیز را رها کنید.

در ادامه این بیانیه خطاب به مردم کرمانشاه عنوان شده است: اکنون از شما خواهشمندیم که کوتاه نیایید، در رعایت دستورات بهداشتی سستی نکنید، در ماسک زدن بی توجهی نکنید و در دوری از دیگران جدی باشید که وضعیت بسیار خطرناک و تهدید سلامت و جان شما کاملا نزدیک است.  

اعضای ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه افزوده اند: متاسفانه حالا که همه نوع تجمع و دورهمی برگزار می گردد، همه اماکن، تالارها و بازارها باز است و با معدود افرادی ماسک بر صورت مواجه هستیم، راهی نمی ماند، فریاد برآوریم که ای مردم، ای بزرگان، ای مسوولان، این راه و این مسیر ما را به سرانجام استان‌هایی می رساند که تختی برای پذیرش ندارند و مردم استانمان را به ورطه ای می کشاند که هر روز شاهد پر پر شدن و به خاک سپردن جگر گوشه هایشان باشند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما به نمایندگی از هزاران مدافع سلامت استان، هشدار جدی خود را به همگان ابلاغ می کنیم اگر از همین امروز رویه جامعه و بی توجهی به دستورات بهداشتی جای خود را به رعایت نکات بهداشتی، کاهش تراکم جمعیت در کنار هم، توقف برگزاری هرگونه مراسم و دوری‌گزینی از دیگران ندهد، ممکن است به سمتی برویم که باید عزیزانمان را بر دست گرفته و به دنبال تخت و لوله تنفسی برای آنها در به در بگردیم و دست آخر برای همیشه داغدارشان شویم.

چهار شهرستان استان کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های کنگاور، صحنه، گیلانغرب و سنقر وکلیایی از روز پنجشنبه (۳۱ تیر) در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

محمدی افزود: براساس رنگ بندی جدید شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب، سرپل‌ذهاب، هرسین، جوانرود و پاوه هم اکنون در وضعیت نارنجی به سر می‌برند.

وی تاکید کرد: براساس این گزارش، شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو،  روانسر و قصرشیرین نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۵۵۰ نفر در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند و مجموع جانباختگان برا اثر ابتلای قطعی به کرونا نیز به هزار ۹۵۴ نفر رسیده است.

 

کد خبر : 31076

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha