دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه:

ذخایر خونی در کرمانشاه به ۳ روز کاهش یافت

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: حداقل ذخایر خون معمولا برای پنج روز است که الان به اندازه سه تا ۳.۵ روز در استان ذخایر خون داریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری فارس، پژمان صالحی‌فر در گفت‌وگویی، در خصوص ذخایر خونی استان با توجه به شرایط کرونایی، اظهار داشت: سازمان انتقال خون تنها متولی تهیه و تامین خون و فرآورده‌های خونی است و نیاز به خون همیشگی است و مختص زمان و مکان خاصی نیست.

وی با بیان اینکه در استان ۲۴ مرکز درمانی مصرف کننده خون داریم، گفت: طی ۲۴ ساعت شبانه روز این مراکز نیازمند خون و فرآورده‌های خونی است که عمده مصرف در شهرستان کرمانشاه در بیمارستان‌های امام رضا(ع)، طالقانی، محمد کرمانشاهی و امام علی (ع) که عمده جراحی بزرگ در آن‌ها انجام می‌شود، است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: نیاز مراکز درمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته در حالی که با توجه به کرونا و گرمای هوا آمار اهداکنندگان کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: حداقل ذخایر خون معمولا برای پنج روز است که الان سه تا ۳.۵ روز در استان ذخایر خون داریم و نیازمند مراجعه اهداکنندگان هستیم.

صالحی‌فر در خصوص اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کرونا، افزود: در ابتدای شروع بیماری، پلاسمای بهبودیافتگان برای درمان بیماران کرونایی استفاده می‌شد که در درمان افرادی که در روزهای اول بستری و فاز آغازین بیماری بودند به خصوص جوانان پاسخ بهتری را به درمان داشته است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت طی یک ماه گذشته اعلام کرده که پلاسما بهبودیافتگان از پروتکل اصلی درمان مستقیم خارج شده و در حال حاضر اهدای پلاسمای کووید بدین منظور را نداریم.

کد خبر : 31077

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha