دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

میزان رعایت دستورات بهداشتی در کرمانشاه زیر ۳۰ درصد است

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم استان کرمانشاه،گفت: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کرمانشاه زیر ۳۰ درصد است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری مهر، ابراهیم شکیبا در مراسم آغاز واکسیناسیون معلمان کرمانشاهی اظهار کرد: واکسیناسیون معلمان کرمانشاهی از 10 مرداد با تزریق ۲ واکسن برکت و سینوفارم در استان کرمانشاه آغاز شده و معلمان با انتخاب خود واکسن را تزریق کنند.

وی افزود: همچنین در سراسر کشور تزریق واکسن کرونا برای افراد ۵۵ ساله آغاز شده و از روزهای آینده برای ۴۵ ساله‌ها نیز تزریق واکسن انجام خواهد گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: واکسن به اندازه کافی در استان کرمانشاه وجود دارد و مردم استان با توجه به گروه‌های سنی اعلام شده برای تزریق واکسن اقدام کنند؛ زیرا تزریق واکسن برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا بسیار مؤثر است.

شکیبا خاطر نشان کرد: موج پنجم کرونا خطرناک‌تر و دارای قدرت سرایت بیشتری است و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی بیان کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم بسیار کاهش پیدا کرده و به زیر ۳۰ درصد رسیده و همین موضوع سبب افزایش تعداد مبتلایان و موارد بستری مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه استفاده از ماسک و تزریق واکسن از موارد اصلی پیشگیری از ابتلاء به کرونا است، گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز حضور در تجمعات خانوادگی، عزا و شادی، استفاده از ماسک و واکسیناسیون به پیشگیری از ابتلاء به کرونا کمک می‌کند.

شکیبا تصریح کرد: از ابتدای فرایند واکسیناسیون کرونا در استان کرمانشاه بیش از ۳۴۰ هزار انواع واکسن به کادر درمان و گروه‌های سنی مختلف مردم تزریق شده است.

کد خبر : 31101

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha