دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

رییس مرکز بهداشت استان:

آغاز واکسیناسیون 40 ساله‌ها در کرمانشاه/ 35 ساله‌ها از هفته آینده واکسینه می‌شوند

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از آغاز واکسیناسیون گروه سنی 40 سال به بالا خبر داد و افزود: واکسیناسیون گروه سنی 35 تا 40 سال نیز از هفته آینده آغاز می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گویی با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در استان گفت: در حال حاضر سرعت واکسیناسیون در استان بالاست و اخیرا به سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام اجازه داده شده 10 سال سن واکسیناسیون را پایین تر بیاورند.

وی افزود: در حال حاضر واکسیناسیون افراد 40 سال به بالا آغاز شده و از هفته آینده نیز واکسیناسیون افراد بالای 35 سال آغاز می شود.

شکیبا گفت: برآورد جمعیت گروه سنی 35 تا 45 سال در استان حدود 300 هزار نفر است و امیدواریم با دو شیفته کردن فعالیت مراکز واکسیناسیون بتوانیم به واکسیناسیون این گروه سنی سرعت بدهیم.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت 34 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان گفت: اخیرا 10 مرکز دیگر هم به این تعداد اضافه شده است.

شکیبا از دو شیفته کردن فعالیت مراکز واکسیناسیون خبر داد و افزود: در حال حاضر مراکز واکسیناسیون در شهرستان‌های استان بصورت دو شیفته فعالیت دارند و از هفته آینده مراکز شهرستان کرمانشاه هم دو شیفته فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه 30 درصد جمعیت هدف استان دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: هشت درصد جمعیت هدف استان هم بطور کامل واکسینه شده و هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه فعلا کمبودی در زمینه واکسن کرونا وجود ندارد، گفت: تقریبا بصورت روزانه برای تحویل محموله های واکسن اقدام می کنیم و در حال حاضر مشکلی در این زمینه نداریم.

کد خبر : 31162

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha