شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل راهداری کرمانشاه:

بیش از ۲۰ هزار مسافر امسال از پایانه مرزی پرویزخان گذر کردند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اعلام کرد: از ابتدای سال جاری ۲۰ هزار و ۲۲ تردد در پایانه مرزی پرویزخان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایرنا، «فریبرز کرمی» روز جمعه در این رابطه، افزود: با توجه به تردد مسافر شیوع موج جدید ویروس کرونا تمام دستورالعمل های بهداشتی به صورت جدی در مرزها پایانه مرزی پرویزخان استان کرمانشاه رعایت و اجرا می شود.

وی با اشاره به تردد بیش از ۲۰ هزار نفر از مرز پرویزخان گفت: از این تعداد مجموع مسافران وارد شده به کشور ۹ هزار و ۴۲۶ و تعداد مسافران خروجی از کشور ۱۰ هزار و ۵۹۶ نفر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: مجموع مسافران ورودی چهار هزار و ۴۰۵ نفر ایرانی و بیش از پنج هزار نفر عراقی بودند.

کرمی تصریح کرد: همچنین هفت هزار و ۵۰۰ نفر مسافر ایرانی و بیش از سه هزار مسافر عراقی از پایانه مرزی پرویزخان خارج شدند.

به گفته وی بیشترین تردد در تیرماه با هشت هزار و ۹۴۰ مسافر به ثبت رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: به ترتیب در خرداد ماه بیش از چهار هزار، اردیبهشت بیش از سه هزار و فروردین بیش از یک هزار و ۶۰۰ تردد ثبت شده است.

مرز پروزخان از هفته گذشته و به دنبال شیوع ویروس کرونا برای ورود مسافری بسته شده است.

مرز رسمی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال ۸۶ تاسیس و راه اندازی شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.

هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می‌شود.

استان کرمانشاه در مجموع ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرز ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرسی فعال است و سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از این مرزها به خارج از کشور صادر می‌شود.

کد خبر : 31174

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha