چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

دیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه:

خرید گندم در کرمانشاه به 422 هزار تن رسید

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید 422 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان توسط مراکز خرید گندم خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، ماشاءاله ارویسی در گفت و گویی، با اشاره به افت حدود 23 درصدی تولید گندم در استان در مقایسه با سال زراعی گذشته، اظهار کرد: در حالی که به دلیل خشکسالی حادث شده در سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شد در نهایت خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان به حدود 400 هزار تن برسد، این میزان به 422 هزار تن رسیده و احتمالا تا اتمام خرید گندم این میزان اندکی بیشتر شود.

 ارویسی اضافه کرد: سال گذشته 546 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به بهبود جایگاه استان در تولید گندم، گفت: استان کرمانشاه با ارتقا یک پله ای از جایگاه پنجم تولید و خرید تضمینی گندم به جایگاه چهارم کشوری رسیده است.

ارویسی سپس با اشاره به پرداخت کامل مطالبات گندمکاران استان تا قبل از تعطیلات اخیر، گفت: با تلاش‌ صورت گرفته تمامی کشاورزانی که تا قبل از تعطیلات اخیر گندم خود را تحویل مراکز خرید تضمینی داده‌اند، 100 درصد مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

به گفته ارویسی تا کنون بیش از 1879 میلیارد تومان از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان گندمکار استان کرمانشاه واریز شده است. 

ارویسی با بیان اینکه امسال حدود 80 مرکز عهده دار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان کرمانشاه بودند، گفت: کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از 15 اردیبهشت در مناطق گرمسیر استان شروع شد و هم اکنون نیز بجز مناطق سردسیر و صعب العبور استان در شهرستان سنقروکلیایی که به صورت دستی برداشت می کنند، کار برداشت و خرید گندم در دیگر نقاط استان تقریبا به اتمام رسیده است.

ارویسی سپس میزان نیاز سالیانه استان به گندم را حدود 250 هزار تن عنوان کرد و افزود: با وجود تمامی مشکلات از جمله خشکسالی شدید و کمبود بارش ها در سطح استان، خوشبختانه امسال نیز بیش از نیاز استان گندم با کیفیت در سیلوهای استاندارد سطح استان ذخیره شده است. 

کد خبر : 31184

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha