سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

طرح واکسیناسیون کودکان؛

3500 دانش‌آموز کرمانشاهی واکسینه شدند/ "سینوفارم" برای زیر 18 سال تایید شده است

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه از واکسیناسیون بیش از 3500 دانش آموز استان علیه کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رازی پرس به نقل از ایسنا، دکتر سارا شاه آبادی در گفت و گویی، با اشاره به شروع واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال از روز گذشته (28 شهریور) گفت: تاکنون بیش از 3500 دانش آموز به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسینه شده‌اند.

وی افزود: واکسن تزریقی برای این دانش آموزان "سینوفارم" است که مطالعات آن انجام شده و تایید تزریق آن برای گروه سنی کمتر از 18 سال توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است.

شاه آبادی جمعیت دانش آموزان 12 تا 18 سال استان را 150 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: ظرفیت تزریق روزانه 60 تا 70 هزار دوز واکسن را در استان داریم و امیدواریم با استقبال خوب دانش آموزان بتوانیم ظرف مدت کوتاهی این رده سنی را واکسینه کنیم.

وی با بیان اینکه سویه های جدید کرونا عمدتا سنین پایین را درگیر می‌کند، گفت: ابتدای شروع کرونا بیشتر سالمندان در معرض خطر بودند، اما با جهش‌های صورت‌گرفته این سنین پایین‌تر هستند که بیش از همه در معرض خطرند.

شاه آبادی گفت: متاسفانه بسیاری والدین این تصور را دارند که کرونا برای کودکان و نوجوانان چندان خطرآفرین نیست، در حالیکه تعداد کودکان بستری در بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: کودکانی را مشاهده می کنیم که با عوارض بسیار کرونا دست به گریبانند و ریه های آنها دچار آسیب های جدی شده است.

شاه آبادی گفت: در حال حاضر با وجود سویه جدید کرونا یا همان کرونای دلتا کودکان و نوجوانان هم مانند بزرگسالان در معرض خطر هستند و باید برای مقابله بهتر برای آنها واکسن تزریق شود.

کد خبر : 41327

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha