جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱

معاون فنی مرکزبهداشت استان کرمانشاه؛

استقبال کم جوانان کرمانشاهی از واکسیناسیون‌/ از واکسن می‌ترسند، اما از خود کرونا نه!

معاون فنی مرکزبهداشت استان کرمانشاه گفت: میزان واکسیناسیون نوجوانان و جوانان در استان اصلا رضایت‌بخش نیست، هر چه واکسیناسیون زودتر انجام شود از ورود موج ششم جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس به نقل از خبرگزاری فارس، سارا شاه‌آبادی در گفت‌وگویی، در خصوص واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال در استان، اظهار داشت: هنوز دستورالعملی مبنی بر واکسیناسیون این گروه سنی از سوی وزارت بهداشت به دست ما نرسیده است.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های مناسبی در استان برای واکسیناسیون فراهم شده است، بنابراین مشکلی برای تزریق واکسن نداریم به محض اعلام دستور از سوی وزارت بهداشت و با مشخص شدن نوع واکسن برای زیر ۱۲ سال هم تزریق انجام خواهد شد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه حدود ۱۷ درصد از افراد گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان برای واکسیناسیون مراجعه کرده‌اند، گفت: این میزان اصلا رضایت‌بخش نیست، هر چه واکسیناسیون زودتر انجام شود از ورود موج ششم جلوگیری خواهد شد.

وی در توضیح علت عدم استقبال جوانان از واکسیناسیون، افزود: متأسفانه موارد در فضای مجازی ذکر می‌شود که کاملا غیرعلمی است، این واکسن هم مانند واکسن‌های است که به نوزادان تزریق می‌شود.

شا‌ه‌آبادی تصریح کرد: برخی افراد از واکسن می‌ترسند ولی از خود کرونا نمی‌ترسند، عوارض بیماری کرونا بسیار شدید است در حالی که واکسن این عوارض را ندارند و یک ایمنی و اثربخشی در افراد ایجاد می‌کند به شدت بستری و مرگ و میر را کاهش می‌دهد از بدحال شدن افراد در صورت ابتلا جلوگیری می‌کند.

کد خبر : 41348

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha