یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

پنل های خورشیدی به عشایر ماهیدشت کرمانشاه اهدا می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: برای رفع مشکلات عشایر منطقه ریزه وند ماهیدشت برای اسکان دایمی اقدام خواهد شد و برای دسترسی سریع به برق مقرر شد پنل های خورشیدی به عشایر اهدا و مشکل روشنایی آنها حل شود.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، منوچهر فخری عصر یکشنبه در نشست بررسی مشکلات عشایر بخش ماهیدشت افزود: بنیاد مسکن نیز متعهد شد که در قالب یک برنامه مشخص امکان اسکان۲۴ خانوار را با همکاری منابع طبیعی فراهم کند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس مصوبات این جلسه اداره کل امور عشایر استان نیز موظف است مشکل آبرسانی جهت تامین آب مورد نیاز باغاتی که قرار است در این منطقه ایجاد شود را تامین نماید.

فخری در ادامه گفت: راه دسترسی محل اسکان عشایر بهسازی خواهد شد و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز بر اساس ظرفیت های منطق های گردشگری و بوم گردی را  باید تهیه نماید و با اعطای تسهیلات مورد نیاز به رونق بوم گردی نیز کمک نماید.

استان کرمانشاه ۱۴ هزار خانوار عشایر با جمعیتی بیش از ۸۰ هزار نفر در قالب ۱۴ ایل دارد که ۱.۵ میلیون واحد دامی در اختیار دارند و ۳۰ درصد پروتئین استان را نیز تامین می کنند.

ایرنا

کد خبر : 41424

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha