پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

پیش‌بینی بارندگی؛

اولین باران پاییزی در راه کرمانشاه

به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه، اولین باران پاییزی در روزهای پایانی هفته و اوایل هفته آینده کرمانشاه را در برمی‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس، علی محمد زورآوند در گفت و گویی، از ورود سامانه ناپایداری به جو کرمانشاه از اواخر روز پنجشنبه (ششم آبان) خبر داد و افزود: این موج ناپایدار باعث وزش باد، بارش باران و رعد برق در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: این موج ناپایدار بیشتر نواحی شمالی استان و منطقه اورامانات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه اوج فعالیت این موج طی جمعه و خصوصا روز شنبه(هشتم آبان) خواهد بود، عنوان کرد: البته احتمال بروز تغییراتی در فعالیت این موج وجود دارد.

زورآوند با اشاره به اینکه این نخستین بارش پاییزی در کرمانشاه است، بر لزوم آمادگی دستگاه‌های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: احتمال آبگرفتگی معابر با فعالیت این موج ناپایدار وجود دارد.

وی درباره تغییرات دمایی روزهای آتی نیز عنوان کرد: اگرچه طی شب‌های گذشته دمای برخی نقاط سردسیر استان به زیر صفر رسید، اما با فعالیت این موج ناپایدار دمای شبانه به طور موقت بالا خواهد رفت و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با عبور این موج دوباره کاهش پیدا می‌کند. / ایسنا

کد خبر : 51512

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha