پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

معاون مسکن راه و شهرسازی استان کرمانشاه:

ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن ملی برای استان کرمانشاه پیش‌بینی شده است

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: براساس برنامه دولت برای ساخت مسکن ملی؛ احداث ۳۰ هزار واحد در یک دوره چهار ساله در استان کرمانشاه تعریف شده و تامین زمین آن در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «عبدالرضا غفوری» در گفت و گویی، با اشاره به تراکم جمعیت استان که بیش از نیمی از آن در شهر کرمانشاه ساکن است، افزود: با توجه مشکلات زیاد تامین مسکن در مرکز استان؛ ۵۰ درصد پروژه های مسکن ملی برای شهر کرمانشاه پیش بینی شده است.

او بیان داشت: از سال ۹۸ تاکنون پنج مرحله ثبت نام مسکن ملی در استان انجام شده، که در چهار مرحله اول از بین ۴۰ هزار نفر ثبت نامی ۱۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت مسکن ملی شناخته شدند.

غفوری افزود: در مرحله پنجم که خرداد ماه امسال برگزار شد، ۲۲ هزار نفر ثبت نام کردند که در مرحله پایش و بررسی افراد واجد شرایط هستیم.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در ادامه یکی از مهم ترین مسائل اجرای طرح اقدام ملی مسکن دولت در استان را تامین زمین در شهرهای، کرمانشاه و منطقه اورامانات و تا حدودی سرپل ذهاب دانست و گفت: خوشبختانه با پیگیری ها و تلاش فراوان اکنون تقریبا تا حد زیادی مشکل زمین برای اجرای طرح مسکن در شهرها استان حل شده است.

ساخت ۲۵۰۰ واحد در شهر کرمانشاه

غفوری با اشاره به مشکلات فراوان کمبود مسکن در شهر کرمانشاه افزود: امسال ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در قالب طرح مسکن ملی در شهر کرمانشاه را در دست اجرا داریم و برای ادامه پروژه های مسکن ملی در کرمانشاه چند پروژه تامین زمین نیز پیش بینی و شناسایی شده است.

او در ادامه بیان داشت: ساخت ۵۰۰ واحد در شهر اسلام آباد غرب، ۱۲۰ واحد برای شهر گیلانغرب و ۵۰ واحد برای قصرشیرین تعریف شده است.

غفوری با بیان اینکه برای تامین زمین در شهرستان شرقی استان هیچ مشکلی نداریم افزود: برای شهر جوانرود با توجه به مشکلات بسیار تامین مسکن در این شهر ۹۰۰ واحد، روانسر ۳۵۰ واحد، پاوه ۶۰ واحد برای امسال تعریف شده است.

وی گفت: شهرهای کرندغرب و ثلاث باباجانی تقریبا متقاضی برای طرح مسکن ملی نداریم اما راه و شهرسازی برای تامین زمین در راستای اجرای این طرح اقدام کرده است.

او در پایان از پیگیری های نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی و فرماندار جوانرود در راستای تامین زمین مورد نیاز و همکاری های لازم برای اجرای طرح ملی مسکن قدردانی کرد.

استان کرمانشا با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزارو ۵۹۵ روستا داری سکنه دارد.

۳۵۰ هزار خانوار در استان کرمانشاه در حاشیه شهرها زندگی می کنند و این امر باعث مشکلات فراوان گرانی مسکن به ویژه در ایام جابه جایی مستاجران شده است. / ایرنا

کد خبر : 61546

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha