یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه:

نظارت بر بازار برای کنترل قیمت‌ها باید بیشتر شود استاندار کرمانشاه: نظارت بر بازار برای کنترل قیمت‌ها باید بیشتر شود

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید روند نظارت در بازار برای کنترل بیشتر قیمت ها تقویت شود و به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که یک کالا در چندین مغازه با قیمت های مختلف به فروش برسد.

به گزارش پایگاه خبری رازی پرس «هوشنگ بازوند» شنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور اعضا در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همه باید قبول داشته باشیم وضعیت معشیتی مردم خوب نیست و آنان از ما مدیران توقع دارند که با جدیت تمام، بازار را با نظارت های بیشتر کنترل کنیم و مانع از هر گونه افزایش بی رویه قیمت ها شویم.

وی با اشاره به تشکیل مستمر جلسات مربوط به ستاد تنظیم بازار استان در شنبه های هر هفته تصریح کرد: در جلسات مربوط به این ستاد، دستگاه های ذیربط مانند صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی موظف هستند که اگر کالایی در یک هفته گذشته با افزایش قیمت روبرو بوده است گزارش کنند و دلایل این افزایش قیمت را توضیح دهند.

وی خاطرنشان ساخت: اثرگذاری این جلسات باید برای مردم ملموس باشد و ضروری است که این تاثیرگذاری در کف بازار خود را نشان دهد تا منجر به کاهش نگران های مردم در زمینه افزایش بی رویه قیمت ها و همچنین جلوگیری از فروش یک کالا با چندین قیمت در مغازه های مختلف شود.

مقام عالی استان با اشاره به افزایش قیمت چندین کالا در هفته گذشته ادامه داد: دستگاه های ذیربط در کنترل بازار موظف هستند که موضوع این افزایش قیمت ها را آسیب شناسی و علت آن را مشخص کنند لذا هر چه که بحث نظارت در راستای کنترل قیمت ها بیشتر شود این موضوع منجر به عرضه و فروش کالاها به صورت متعادل و یکنواخت در بازار خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید گروه نظارتی هر چه بیشتر تقویت شود تا مردم احساس کنند که نظارت مستمر و پیگیری ویژه برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها در بازار وجود دارد.

بازوند گفت: مردم در چنین شرایطی امید دارند که مدیران با تمام جدیت و اهتمام برای ایجاد تعادل و جلوگیری از فروش کالاها با قیمت های مختلف در بازار تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: وقتی که یک کالا در مغازه های مختلف با چندین قیمت مختلف به فروش می رسد به معنای نظارت کم است لذا نباید بگذاریم که بازار دچار آشفتگی شود.

مقام عالی استان از سازمان های صنعت، معدن تجارت و جهادکشاورزی استان خواست با محوریت معاونت اقتصادی استانداری نسبت به یک کار تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی از افزایش قیمت ها تا سه شنبه و چهارشنبه همین هفته اقدام کنند.

 استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بازرسین اصناف و بازار وظیفه دارند که توان خود را برای کنترل بیشتر قیمت ها افزایش دهند زیرا توقع مردم از ما کنترل بیشتر بازار است. /ایرنا

کد خبر : 61573

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha